Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Nestea Cup: Kolejny przystanek – Rosja

Nestea Cup: Kolejny przystanek – Rosja

Podczas turnieju Russian Masters, który jest drugim przystankiem z serii NESTEA European Championship Tour 2007, najbardziej zagorzali kibice będą mieli szansę śledzić wszystkie wyniki spotkań za pośrednictwem internetu.

Mistrzostwa Rosji odbędą się w Luzhniki Olympic Complex w Moskwie, gdzie zorganizowano w 2005 roku finał Mistrzostw Europy.

Nagrodą w turnieju jest 100’000 Euro do podziału pomiędzy 32 uczestniczące zespoły.Faworytem męskiego turnieju jest niewątpliwie niemiecki duet Julius Brink i Christoph Dieckmann, który zmierza po drugie zwycięstwo z serii NESTEA, a piąte w karierze od 2003 roku. Wyzwaniem dla niego będą na pewno takie pary jak: Szwajcarzy Markus Egger i Martin Laciga, którzy zdobyli już cztery tytuły, brązowi medaliści Austrian Masters – Kais/Vesik z Estonii, rodacy David Klemperer/Eric Koreng, a także Lione/Varnierm z Włoch, Norwegowie Kjemperud/Skarlund, Austriacy Doppler/Gartmayer, Babich/Nikolayev z Ukrainy, Barsuk/Kolodinsky z Rosji czy Arkaev/Zaitsev. Warto również wspomnieć o posiadaczach tzw. „dzikiej karty parach: Kubala/Pavlas z Czech oraz Plavins/Samoilovs z Łotwy, którzy pomyślnie przeszli eliminacje.

W przypadku żeńskich duetów faworytkami są Alexandra Shiryaeva (Mistrzyni Europy z 2006 roku) oraz Natalia Uryadova (Królowa Plaży 2006) zwłaszcza pod nieobecność trzech medalowych par Austrian Masters: Greczynek Arvanity/Karadassiou, Norweżek Hakedal/Toerlen i Finek Nyström/Nyström. Nie zamierzają także poddawać się w walce o złoto, obecnie zajmujące piąte miejsce Czeszki Lenka Hajeckova/Petra Novotna oraz Ukrainki Svitlana Baburina/Galyna Osheyko. Tak więc spotkania zapowiadają się niezwykle emocjonująco.

źródło: cev.lu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved