Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Energa Gedania wyrównała stan rywalizacji

LSK: Energa Gedania wyrównała stan rywalizacji

Zawodniczki Energi Gedanii Gdańsk rozgromiły dziś Stal Mielec w drugim meczu o 7. miejsce w LSK. Trzecie, decydujące spotkanie tych zespołów, zakończy jutro rozgrywki ekstraklasy.

Ten mecz po prostu trzeba było rozegrać, zadecydowały o tym względy ekonomiczne. Dla Stali mniejsze koszty stanowi bowiem wyprawa do Gdańska niż kara finansowa za ewentualny walkower. Wydawało się też, że to mielczanki, które wygrały pierwszy mecz u siebie, będą faworytem. Zwycięstwo Gedanii oznacza bowiem konieczność rozegrania decydującego meczu w czwartek, więc koszty wycieczki do Trójmiasta zespół gości musi powiększyć o rachunek za hotel. Stal nie zrobiła bowiem nic, aby budżet klubu nie uległ uszczupleniu, Gedania była poza jej zasięgiem. O tym, kto zajmie 7. miejsce, zadecyduje czwartkowy mecz, który rozpocznie się już o godz. 12. – Mecz w czwartek będzie miał inny przebieg – deklaruje Jacek Wiśniewski, trener Stali. – Mój zespół po raz kolejny udowodnił, że potrafi się spiąć tylko wtedy, kiedy stoi pod ścianą. W czwartek tak właśnie będzie.

Chyba wystąpimy z petycją do Polskiego Związku Piłki Siatkowej, aby mecze ligowe pozwolono nam grać tylko w dni powszednie – żartuje Leszek Milewski, trener Energi Gedania.9 marca Energa Gedania wygrała we własnej hali ze Stalą 3:0. Był to piątek. Następne dziewięć meczów ligowych oraz jeden pucharowy zostały przez gdańszczanki przegrane. Karta odwróciła się, gdy ponownie przy ul. Kościuszki stanęły mielczanki, a mecz został wyznaczony w dzień powszedni. – Nasza przewaga była wyraźna. Może rzeczywiście coś w tym jest, że nie powinniśmy grać w weekendy – podkreślał trener Milewski.

Przyjezdne prowadziły tylko na początku drugiego seta. W miejscowych szeregach wystąpiły wówczas kłopoty z przyjęciem zagrywki Doroty Wilk i Stal osiągnęła korzystny wynik 4:2. Hasło, aby zmienić obraz gry dała Aleksandra Kruk. Kapitan zespołu przebiła się w ataku, a potem nastąpiła seria bloków, która zmieniła wynik na 7:4 dla gospodyń. W tej partii rywalki jeszcze raz poderwały się do walki u jej schyłku. Od rezultatu 24:14 obroniły cztery piłki setowe. Wybił je z uderzenia dopiero „czas” wzięty przez Milewskiego. Gdy siatkarki wróciły do gry, Iwona Waligóra wpakowała serwis w siatkę. Zresztą błędami gości kończyła się każda z partii. W pierwszej zagrywkę zepsuła D. Wilk, a w ostatniej – z drugiej linii w aut zbijała Magdalena Kobiela.

Po meczu ta ostatnia tak wyjaśniała przyczyny niepowodzenia. – Na boisku ogarnęła nas dzisiaj niemoc. Nie potrafiłyśmy przebić się w ataku. Gdańszczanki ładnie blokowały, a w obronie podbijały ważne piłki – oceniła kapitan Stali.

Okazało się, że potrafimy grać, gdy… stoimy pod ścianą. Teraz presji wyniku nie było i zdarzył nam się bardzo słaby mecz. Ale jutro gramy o siódme miejsce. Będziemy znów walczyć – zapewniał Jacek Wiśniewski.

Cieszy mnie ta deklaracja trenera Stali. My też nie odpuścimy. Zapowiadają się spore emocje i ciekawy mecz – dodał trener Milewski.

Receptę na poprawę gry Energi Gedania w porównaniu z poprzednimi meczami zdradziła Kruk. Ola po raz pierwszy w tym sezonie zagrała w wyjściowej szóstce drużyny. Obok Emilii Reimus i Dominiki Kuczyńskiej dała najwięcej punktów gedanistkom. – Siebie oceniać nie będę, bo nie lubię… Cieszymy się przede wszystkim z wygranej. Na odprawie trener powiedział nam, abyśmy zagrały na luzie, nie dla wyniku, ale dla siebie i kibiców. I tak było. Z każdego punktu czerpałyśmy przyjemność, znów byłyśmy razem – mówiła Kruk.

Energa Gedania Gdańsk – Stal Mielec 3:0

(25:18, 25:18, 25:12)

stan play-off: 1:1

Składy zespołów:

Energa Gedania: Ślusarz, Sołodkowicz, Kuczyńska,Reimus, Kruk, Tomsia, Siwka (libero) oraz Nuszel, Sołodkowicz

Stal: D. Wilk, A. Wilk, Dązbłaż, Kobiela, Waligóra, Skorupa, Peret (libero) oraz Łukaszewska, Ząbek, Wrzesińska

Zobacz również:

Wyniki play-off Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: energa-gedania.pl, gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved