Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Wygrana zespołu Katarzyny Skowrońskiej – Dolata

Wygrana zespołu Katarzyny Skowrońskiej – Dolata

Asystel Novara z Katarzyną Skowrońską-Dolata pokonał w trzecim meczu półfinału ligi włoskiej Despar Perugia 3:0 (25:18, 25:19, 25:22). Duży wkład w zwycięstwo Novary miała polska zawodniczka.

Do spotkania zawodniczki z Novary przystąpiły niezwykle zmotywowane. To był dla nich mecz ostatniej szansy. Od samego początku widoczna była przewaga Asystelu. Niemal bezbłędne przyjęcie zagrywki i mocne ataki pozwaliły odskoczyć od rywala na kilka punktów. Despar doszedł do głosu w trzecim secie, jednak gdy na zagrywce przy stanie 10-14 stanęła Katarzyna Skowrońska sytuacja diametralnie się odmieniła. Sześć kolejnych zagrywek polskiej środkowej (w tym dwa asy serwisowe) wyprowadziły jej zespół na prowadzenie 16-14, którego Novara nie oddała już do końca.

Katarzyna Skowrońska zagrała fenomenalne spotkanie. Zdobyła 14 punktów (w tym 3 blokiem i zaserwowała 3 asy). Polska środkowa zanotowała żadko spotykaną skuteczność w ataku – 89%.Było to spotkanie wyśmienite w naszym wykonaniu – powiedziała Katarzyna Skowrońska-Dolata. – Wychodziło nam praktycznie wszystko, poczynając od zagrywki, którą odrzucałyśmy rywalki od siatki.

Dwukrotna mistrzyni Europy podkreśliła, że sezon jest bardzo długi i wiele zawodniczek zaczyna odczuwać zmęczenie. Jednak w czasie meczu nie myśli się o jakichś delegliwoaściach i bolączkach – powiedziała. – Gra się jak w transie.” Asystel w play off przegrywa 1-2.

Pierwsze spotkanie u nas zagrałyśmy słabo w zagrywce – powiedziała. – W związku z tym nie działał tak jak trzeba nasz blok. Perugia ma świetną rozgrywającą więc piłkę po dobrym przyjęciu rozrzucała jak chciała. W Perugii była powtórka pierwszego spotkania. Teraz koncentrujemy się na czwartym meczu i najważniejsze wrócić na piąte spotkanie do Novary.

MVP trzeciego spotkania została wybrana libero Asystelu Novara – Paola Cardullo.

Asystel Novara – Despar Perugia 3:0 (25:18, 25:19, 25:22)

Składy:

Asyatel: Anzanello 10, Skowrońska 14, Mert 4, Aguero 14, Osmokrovic 14, Spasojevic 8, Cardullo(L), Filipovics, Ballarini

Despar: Walewska 9, Zetova 10, Fofao 1, Usic 6, Francia 16, Gioli 7, Arcangeli(L), Grbac, Sacco.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved