Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Trzecie miejsce dla Avii

Trzecie miejsce dla Avii

Siatkarze Avii Świdnik pokonali AZS PWSZ Nysa 3:1 i zajęli trzecie miejsce w rozgrywkach I ligi męzczyzn. W pierwszym meczu obu drużyn również górą byli świdniczanie, którzy w Nysie wygrali 3:0.

Osłabiony brakiem kilku podstawowych graczy AZS nie był dla podopiecznych Sławomira Czarneckiego równorzędnym przeciwnikiem.

Pierwszego seta Avia wygrała pewnie, prowadząc od początku do końca. W drugim goście mogli doprowadzić do remisu, bo prowadzili 12:9. Jednak nie poradzili sobie z taktyczną zagrywką Macieja Gorzkiewicza i stracili kolejno pięć punktów. W trzeciej partii gospodarze wygrywali już 14:10. Wtedy świdnicki szkoleniowiec wpuścił na parkiet rezerwowych Jakuba Guza, Adriana Sarula i niedoświadczonego Jarosława Raraka. – Te zmiany wprowadziły w drużynie lekkie rozluźnienie i dlatego przegraliśmy – przyznaje trener Czarnecki. Kolejnego, ostatniego seta jego podopieczni wygrali gładko. Dzięki zwycięstwu zajęli trzecie miejsce w rozgrywkach I ligi. – To niewątpliwie sukces, bo takiej pozycji nie mieliśmy od dziesięciu lat – nie kryje radości Czarnecki.

Do II ligi spadły Inotel Poznań, SPS Zduńska Wola, Pronar Hajnówka i Bzura Ozorków. Awans do PLS wywalczyli siatkarze Płomienia Sosnowiec.

Uroczyste zakończenie sezonu będzie w sobotę w Szkole Podstawowej nr 7 w Świdniku. Avia Świdnik zmierzy się z reprezentacją I ligi.

Avia Świdnik – AZS Nysa 3:1

(25:20, 25:22, 22:25, 25:20)

Avia: Gorzkiewicz, Jarosz, Węgrzyn, Bogusz, Żurek, Kaźmierski, Kowalski (l) oraz Guz, Sarul, Pawłowski, Rarak.

AZS: Kisielewicz, Kurian, Szabelski, Wilk, Kozioł, Nalborski, Kryś (l) oraz Dzikowicz.