Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Transferowa karuzela trwa

Transferowa karuzela trwa

Podczas minionego weekendu w Łodzi przy okazji meczów Ligi Światowej Polska - Chiny w kuluarach dużo mówiło się o transferach w zespołach Polskiej Ligi Siatkówki. Na trybunach nie brakowało siatkarskich menadżerów i klubowych działaczy niemal większości zespołów PLS.

Największym wzięciem wśród kadrowiczów cieszy się Grzegorz Szymański, o którego pozyskanie starają się kluby z Częstochowy, Rzeszowa i zespoły z Rosji. Wkrótce atakującego reprezentacji Polski, czekają rozmowy z działaczami Jastrzębskiego Węgla. Sam zawodnik niechętnie wypowiada się na temat swojej przyszłości. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że Szymański otrzymał bardzo dobrą ofertę z Resovii i wcale nie jest wykluczone, że nie bedzie w sezonie 2007/2008 bronił barw klubu z Rzeszowa. Pozostali zawodnicy z Jastrzębia na brak ofert nie mają prawa narzekać: Łukasz Kadziewicz ma lukratywne propozycje z Rosji i Włoch, Daniel Pliński ciekawe propozycję z Półwyspu Apenińskiego, Pawła Siezieniewskiego większość zespołów PLS chętnie widziałby w swoim składzie. W ciągu najbliższych dni umowę w Radomiu powinien podpisać Robert Prygiel, a blisko parafowani umowy z Jadarem są również Pavel Chudik i Bartosz Gawryszewski. Najprawdopodobniej zespół z Kędzierzyna Koźla opuści Marcel Gromadowski, który ma propozycje gry z Olsztyna, Bełchatowa i Sosnowca.

Większość zawodników powściągliwie wypowiada się o tych wszystkich spekulacjach. – Nie zaprzeczam, że z Rosji mam bardzo ciekawe propozycje, ale nic więcej na ten temat na razie nie mogę powiedzieć – mówi rozgrywający reprezentacji Polski Paweł Zagumny. Powrotu do PLS nie wyklucza II rozgrywający kadry, Łukasz Żygadło, który jest na liście życzeń klubu z Bełchatowa. – Nie mówię tak, nie mówię nie. Słyszałem nawet, że inne kluby z PLS też chcą, żebym u nich grał – uśmiecha się Żygadło. Trudno się spodziewać, że gwiazdy naszej reprezentacji w ciągu najbliższych dni zdecydują się na podpisanie nowych kontraktów. Najwcześniej można spodziewać się tego w połowie lipca, kiedy to w Polsce rozgrywany będzie finałowy turniej LŚ, a wówczas do Katowic zjadą menadżerowie z całego świata. W tym tygodniu natomiast powinna się rozstrzygnąć sprawa zagraniczny siatkarzy, którzy przymierzani są do gry w zespole Asseco Resovii w sezonie 2007/2008.

źródło: Super Nowości

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved