Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Przygotowania UKS Jedynki Aleksandrów Łódzki

Przygotowania UKS Jedynki Aleksandrów Łódzki

Dobra postawa drużyny debiutującej w minionym sezonie w II lidze rozbudziła apetyty. Po wstępnych rozmowach ze sponsorami prezes UKS Jedynka Aleksandrów Łódzki ma zamiar postawić przed trenerami i zespołem zadanie poprawienia osiągnięć z poprzedniego sezonu.

Zespół, który zajął czwarte miejsce w gr. 3 II ligi kobiet opierał się na trzech doświadczonych siatkarkach: Barbarze Jagle, Edycie Pilarskiej oraz Marcie Wankiewicz. Skład uzupełniały młode zawodniczki – Klaudia Maryniak i Monika Szukalska (wychowanki trenera Mariana Buchalego) oraz Karolina Dębowska, Kamila Łuczak, Małgorzata Kuropatwa, wypożyczona z bełchatowskiej Skry Paulina Podleś oraz Małgorzata Buśko. Ostatni ligowy występ zakończył się nieszczęśliwie dla Buśko, która doznała kontuzji kolana. Trener Zbigniew Pilarski mógł narzekać na frekwencje na treningach, ale osiągnięte wyniki bronią zespół jako całość.

W Aleksandrowie Łódzkim został stworzony dobry klimat dla siatkówki. Liczni kibice dopingujący zespół z pewnością oczekują postępów w grze drużyny i wyższej lokaty w kolejny sezonie. Władze Gminy oraz Zarząd Klubu czynią wysiłki mające na celu wzmocnienie zespołu. W najbliższych dniach mają zostać podpisane umowy z zawodniczkami, a już teraz na treningach UKS Jedynka pojawiają się zawodniczki ubiegające się o prawo do występów w zespole.Perspektywa występów w jednej grupie II ligi aż czterech zespołów z regionu łódzkiego (oprócz aleksandrowianek zagrają zdegradowany z ligi Start Łódź, ŁKS Łódź oraz beniaminek Budowlani Łódź) gwarantuje duże emocje i ostrą rywalizację o miano najlepszej drużyny żeńskiej w regionie. Ta rywalizacja może doprowadzić do awansu jednej z wymienionych drużyn do I ligi kobiet, co będzie celem na przyszły sezon przynajmniej dwóch z nich.

Po wstępnych rozmowach ze sponsorami prezes UKS Jedynka Aleksandrów Łódzki Witold Szukalski ma zamiar postawić przed trenerami i zespołem zadanie poprawienia osiągnięć z poprzedniego sezonu. Kibice oczekują z niecierpliwością na ogłoszenie składu i twardą walkę o jak najwyższą pozycję w lidze w nadchodzącym sezonie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved