Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Ryszard Bosek: Nie zapomnieli, jak się gra

Ryszard Bosek: Nie zapomnieli, jak się gra

fot. archiwum

- Nasz zespół za dwa występy w Łodzi zasłużył na słowa pochwały - mówi były trener reprezentacji Polski Ryszard Bosek. - Obowiązek siatkarze wykonali z dużym zaangażowaniem - dodał.

Wicemistrzowie świata nie zapomnieli jak się gra na odpowiednio wysokim poziomie – powiedział Ryszard Bosek . – Na pewno były emocje, skoczyła adrenalina, ale to nie przeskoczyło w odniesieniu dwóch pewnych zwycięstw. Sobotnie mimo wyniku 3:2 również było praktycznie bezdyskusyjne. Trzeci set został przegrany na własne życzenie. Gdy przegrywaliśmy 1:2 i na więcej strat nie mogliśmy już sobie pozwolić, to zespół pewnie udowodnił swoją wyższość nad rywalem.

 

Ryszard Bosek podkreślił, że "pewność i doświadczenie były atutami polskiej drużyny w łódzkim dwumeczu." – Polacy zagrali logicznie – powiedział mistrz olimpijski i świata. – Nie było żadnego napinania się. Pokazali klasę. Gdy okazało się, że Daniel Pliński musiał pomóc, a w sobotę miał odpoczywać, to wszedł na parkiet zrobił to co do niego należało. Zaczął znakomicie od dwóch świetnych zagrywek. W bloku prezentuje od dawna uznaną klasę. 

Były trener reprezentacji zwrócił uwagę na postawę Pawła Zagumnego . – Jest to znana i uznana firma – powiedział Ryszard Bosek. – Oni mu wierzą, mają do niego zaufanie. Ze środkowymi wychodzi to, co nie wychodziło w klubie z Iwanowem. Trzeba pamiętać, że zaufanie to podstawa.

 

W sobotę Chińczycy znacznie poprawili zagrywkę. – Pewnym w przyjęciu jest Michał Winiarski – dodał Ryszard Bosek. – Piotr Gruszka też dawał sobie radę, a że w ataku jest znakomity więc też należał do wyróżniających się zawodników.

 

Jak podkreślił Ryszard Bosek "był to całkiem udany początek reprezentacyjnego sezonu." – Drużyna chce walczyć, każdy stara się o miejsce w dwunastce – powiedział. – Za tydzień czekają nas mecze z Argentyną, ale do prawdziwej walki dojdzie z Bułgarią.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved