Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Piast Szczecin trzeci w I lidze kobiet

Piast Szczecin trzeci w I lidze kobiet

fot. archiwum

Siatkarki Piasta Szczecin, pokonując Sokoła Chorzów, zapewniły sobie 3. miejsce w rozgrywkach I ligi kobiet. Pierwsze mecz w Chorzowie również wygrały szczecinianki.

Pierwszą partię szczecinianki rozegrały chaotycznie i cały czas zmuszone były do niwelowania strat. Doprowadziły do remisu po 18:18, ale w ostatnich akcjach skuteczniejsze były chorzowianki.

 

Podejrzewam, że było to spowodowane brakiem koncentracji. Obu zespołom grało się bardzo trudno. Warunki były ekstremalne, w hali było około 30 stopni. Przy takiej temperaturze nie powinno się rozgrywać spotkań. Nikt nie powinien jednak narzekać, bo nasz obiekt przyniósł nam szczęście – mówi szkoleniowiec Piasta, Marek Mierzwiński . 

W kolejnych setach zespoły bardzo ofiarnie grały w obronie, co obfitowało długimi wymianami. Bardziej poukładaną drużyna okazał się być Piast, który wygrał trzy kolejne partie. Szczecinianki dobrze ukierunkowały zagrywkę i udało im się wyłączyć groźne skrzydłowe Sokoła. Rozgrywająca Marta Szymańska częściej wykorzystywała środek, co dało zespołowi sporo punktów. – Dziewczyny zagrały na dobrym poziomie. Widać, że zmiana trenera pozytywnie wpłynęła na zespół. Każda z nas chciała dobrze się zaprezentować. A trzecie miejsce? Nie jest złe, ale pozostał niedosyt, bo mogłyśmy zajść wyżej. Szkoda, że nie udało nam się sprostać oczekiwaniom – przyznała przyjmująca Anna Związek .

 

Po meczu trener Marek Mierzwiński powiedział: – Trzeba cieszyć się z tego, że jest trzecie miejsce, a nie piąte. Trzeba załatać dziurę po Kindze Kasprzak, która odchodzi z zespołu. Trzeba zdać sobie sprawę, że za czapkę gruszek nikt w tej drużynie nie będzie grał…

 

Po spotkaniu odbyło się ładne zakończenie sezonu. Siatkarki Piasta odtańczyły wokół Mierzwińskiego taniec (a może raczej – pobiegały dookoła niego). A prezes Piasta Adam Kulbiej obiecał, że w tym tygodniu będzie się każdą z zawodniczek "rozliczał z kopertą".

 

Piast Szczecin – Sokół Chorzów 3:1

(19:25, 25:18, 25:21, 25:16)

 

pierwsze spotkanie 3:2 dla Piasta. Piast Szczecin zajął 3. miejsce, a Sokół Chorzów 4. miejsce w rozgrywkach I ligi kobiet.

 

Składy zespołów:

Piast : Szymańska, Chojnacka, Róg, Kasprzak, Rolińska, Twaróg oraz Benderska (libero) oraz Związek i Dutkiewicz

Sokół : Konsek, Fedorów, Starzyk, Wysocka, Kania, Furtak, Settnik (libero) oraz Biernatek

 

Zobacz również :

Wyniki play-off I ligi kobiet

źródło: gazeta.pl, glosszczecinski.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved