Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Marcio Araujo i Fabio Luiz wygrali we włoskim Roseto

Marcio Araujo i Fabio Luiz wygrali we włoskim Roseto

Włoskie Roseto okazało się szczęśliwe dla dwóch bardzo utytułowanych par brazylijskich. W finale trzeciego turnieju z cyklu World Tour, Marcio Araujo i Fabio Luiz pokonali Ricardo Santosa i Emanuela Rego. Trzecie miejsce zdobyli Rosjanie - Igor Kolodinsky i Dmitri Barsouk.

Finał godny był par które w nim się spotkały, a z drugiej strony, brazylijscy mistrzowie stanęli na wysokości zadania i uraczyli widzów wspaniałym pojedynkiem, który po 80 minutach wyrównanej gry, zakończył się zwyciestwem Marcio Araujo i Fabio Luiza 2-1/23:21, 16:21, 15:12.

W drodze do „brazylijskiego” finału, Marcio Araujo[/b] i Fabio Luiz pokonali także w 3-setowym, emocjonujacym pojedynku, znakomicie w tym sezonie grających Hiszpanów – Pablo Herrerę i Raula Mesę. Natomiast mistrzowie olimpijscy z Aten – Ricardo Santos i Emanuel Rego, w półfinale, dość łatwo w dwóch setach, po 41 minutach walki, odprawili rosyjską parę – Igor Kolodinsky i Dmitri Barsouk.Za tym wiekszą sensację można więc uznać brązowy medal Rosjan w Roseto, którzy rozbili w 50 minut do 14 i 17, mocno podmęczonych meczem półfinałowym zawodników z Hiszpanii.

Turniej w Roseto degli Abruzzi pokazał, jak ostra rywalizacja czeka wszystkie pary w przedolimpijskim roku. Wiele znakomitych teamów myśli o tym, aby wystąpić na igrzyskach w Pekinie. We włoskim turnieju słabo spisali się złoci medaliści poprzedniego turnieju w Bahrajnie – Holendrzy Reinder Nummerdor i Richard Schuil, którym w repasażach nie udało się przeskoczyć włączających się do rywalizacji znakomitych Szwajcarów – Heuschera i Hoyera, i zajęli dopiero 17. miejsce. Szwajcarzy dotarli do 9. miejsca a górę nad nimi wzięli znakomici Niemcy – Julius Brink i Christopher Dieckmann. Także 9. lokatę, co można uznać za niespodziankę „in minus” po rewelacyjnym początku sezonu w Szanghaju, zajęli zwycięzcy pierwszego tegorocznego turnieju – Brazylijczycy Harley Marques i Pedro Salgado. Warto także zwrócić uwagę, że nie tylko Rosjanie wspaniale reprezentują Europę wschodnią w tegorocznych zmaganiach World Tour. Jest kilka par, które równo grają we wszystkich turniejach. We Włoszech wysokie 5. miejsce zajęli Łotysze Samoilovs i Plavins. Zawsze niebezpieczni są też Gruzini Geor i Gia (choć w tym ostatnim przypadku musimy pamiętać o ich „niekaukazkim” pochodzeniu).

Wyniki turnieju World Tour we włoskim Roseto degli Abruzzi

- Finał:
Emanuel/Ricardo BRA [1] - Fabio Luiz/Marcio Araujo BRA [3]
1-2 (21-23, 21-16, 12-15)   80 min

- [i]mecz o 3. miejsce:
Barsouk/Kolodinsky RUS [12] - Herrera/Mesa ESP [11]
2-0 (21-14, 21-17)   50 min

- [i]półfinały:
Herrera/Mesa ESP [11] - Fabio Luiz-Marcio Araujo BRA [3]
1-2 (20-22, 21-16, 11-15)   66 min

Barsouk/Kolodinsky RUS [12] - Emanuel/Ricardo BRA [1]
0-2 (16-21, 15-21) 41 min

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved