Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ, grupa D: Bułgaria ponownie lepsza od Argentyny

LŚ, grupa D: Bułgaria ponownie lepsza od Argentyny

Dzisiaj, tak jak wczoraj, Bułgarzy nie dali szans Argentyńczykom i pewnie wygrali w trzech szybkich setach. Po pierwszym weekendzie LŚ Bułgarzy zajmują pierwsze miejsce w grupie D.

Bułgarzy kontrolowali przebieg spotkania od samego jego początku. Nie do zatrzymania był Yordanov , który bardzo dobrze spisywał się w ataku, a w końcówce seta popisał się serią znakomitych zagrywek. Argentyńczycy nie potrafili nawiązać wyrównanej walki, popełniając mnóstwo niewymuszonych błędów. Największe problemy mieli jednak ze skończeniem ataków – zaledwie 26% zakończona była zdobyciem punktu. Bułgarzy pewnie zwyciężyli, pozwalając sobie na stratę zaledwie 14 punktów.

Także drugi set należał do trzeciej drużyny globu. Co prawda Argentyńczycy poprawili swoją grę, ale w decydujących momentach (16:14) brakowało im zimnej krwi i popełniali proste błędy. Ponownie mieli ogromne problemy ze skończeniem ataków – zaledwie 39% skuteczności przy 59% Bułgarów.

Początek trzeciego seta (8:4) pozwalał przypuszczać, że Bułgarzy ponownie bardzo łatwo zwyciężą. Tym czasem znakomicie zaczął się spisywać Martin Hernandez , który prawie nie mylił się w ataku. Od stanu 14:13 dla Bułgarii trwała wyrównana walka, ale to podopieczni trenera Stoeva mieli te dwa-trzy punkty przewagi. Przy stanie 24:22 Bernasconi zaserwował asa i wydawało się, że zebrani kibice będą świadkami zaciętej końcówki. Tym czasem Metodi Ananiev zakończył mecz obijając argentyński blok.

Bułgaria – Argentyna 3:0

(25:14, 25:19 25:23)

Argentyna : Hernandez 4, Scholtis 11, De Cecco 3, Concina 4, Aschemacher 4, Giachetta 3, Meana (libero) oraz Chavez 3, Ocampo 2, Bengolea

Bułgaria : Aleksiev 8, Yordanov 14, Nikolov 3, Tsvetanov , Zarev 6, Kaziyski 8, Salparov(libero) oraz Stoykov 4, Zhekov, Gaydarski 5, Aleksandrov