Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Joanna Frąckowiak: Bonitta to bardzo wymagający trener

Joanna Frąckowiak: Bonitta to bardzo wymagający trener

Polskie siatkarki, przygotowujące się do turnieju w Montreux, przeszły małą przeprowadzkę - ze Szczyrku do Kędzierzyna-Koźla. Tam pozostaną aż do odlotu do Szwajcarii, dokąd udadzą się 3 czerwca rano, z lotniska w Katowicach.

W piątek był tzw. rest day czyli jak zalecił trener Marco Bonitta aktywny wypoczynek po klku dniach ciężkiej pracy. – Wypoczynek na pewno nie jest leżeniem – powiedziała Joanna Frąckowiak. – Może to być np. spacer.

Warto podkreślić, że jest ona jedyną zawodniczką z polskiego klubu ma zgrupowaniu. IDMSA SwarzędzMeble AWF Poznań walczy jeszcze o piąte miejsce z Muszynianką Fakro Muszyna i Joanna Frąckowiak na pewno przydałaby się zespołowi. Tym bardziej chwała poznańskiemu klubowi, że zwolnił swoją czołową siatkarkę na potrzeby kadry. IDMSA SwarzędzMeble AWF ma doskonały finisz w Lidze Siatkówki Kobiet. – Byłyśmy już na dziesiątym miejscu – mówi Joanna Frąckowiak. – Grałyśmy ostatnio coraz lepiej i awans na pozycje 5-6. jest dobrym rezultatem.W poniedziałek do zawodniczek, które 21 maja rozpoczęły treningi, dołączą trzy zawodniczki BKS Aluprof Bielsko-Biała – Milena Sadurek, Anna Podolec i Joanna Staniucha-Szczurek. Klub ten zakończył w sobotę rywalizację w Lidze Siatkówki Kobiet, zdobywając brązowy medal.

Joanna Frąckowiak, jak sama podkreśla, na poważnie przygodę z siatkówką rozpoczęła w Bydgoszczy i z tego miasta przeniosła do Poznania. Swoje pierwsze kroki pod siatką stawiała w Szamotułach, gdzie w ostatnich latach były rozgrywane mecze o Superpuchar, odbywały się też turnieje Szamotuły Cup. Jednym z głównym animatorów siatkówki w tym mieście jest tata Joanny Frąckowiak.

Joanna Frąckowiak jeszcze nie podjęła decyzji, gdzie będzie grać w przyszłym sezonie. – Będę o tym myśleć po powrocie z turnieju w Montreux – powiedziała.

Zajęcia w Szczyrku z Marco Bonittą były poświęcone ćwiczeniom różnych elementów, ale przede wszystkim przyjęciu. – Jakie wrażenie po pierwszych treningach? Mogę tylko powiedzieć, że bardzo dobre – mówi Joanna Frąckowiak. – Marco Bonitta jest bardzo wymagającym trenerem i uroczym człowiekiem.

Na pytanie kto zostanie mistrzem Polski Joanna Frąckowiak powiedziała, że ma swego faworyta, ale nie zdradzi.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved