Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Marcin Możdżonek czeka na debiut w Lidze Światowej

Marcin Możdżonek czeka na debiut w Lidze Światowej

fot. archiwum

Ostatnio w lidze zrobił duże postępy. Wydawało się, że o miejsce w meczowej dwunastce może być spokojny, a w kilku spotkaniach wystąpi w pierwszej szóstce. W potyczkach z Chinami dla Marcina Możdżonka zabrakło jednak miejsca.

Zawodnik PZU AZS-u Olsztyn nie traci jednak nadziei, że już wkrótce uda mu się zadebiutować w Lidze Światowej.

 

W Polsce trener Lozano stawia na dobrze znanych sobie zawodników, na wicemistrzów świata. Od początku było wiadomo, że tak postąpi. Decyzje o składzie personalnym należą do trenera, jako że to on jest odpowiedzialny za wynik. Wydaje mi się, że jak na razie wszystkie jego postanowienia były słuszne. Ja liczę na to, że dostanę szansę gry w spotkaniach wyjazdowych – mówi Marcin Możdżonek . 

Jak na razie mecze Polaków w Lidze Światowej mierzący aż 211 centymetrów środkowy obserwuje z boku. Tak było w sobotnim meczu z Chinami. – Zespół zagrał bardzo poprawnie. Może trochę za dużo zagrywek zepsuliśmy, ale akurat tym razem nie odbiło się to na wyniku. Rywale niczym nas nie zaskoczyli. Oni są jeszcze "nieoszlifowaną" drużyną i nie sprawiają nam większych problemów – ocenił grę swoich kolegów Możdżonek.

 

Dobra gra Marcina Możdżonka w polskiej lidze nie do końca przekonała jeszcze Raula Lozano, spodobała się natomiast w Bełchatowie. Mówi się, że w przyszłym sezonie 22-letni środkowy bloku ma zagrać w Skrze. Sam zawodnik całej sprawy nie chce jednak komentować.

 

Głos w sprawie zabrał natomiast Bogusław Cieciórski , prezes PZU AZS-u Olsztyn, gdzie Możdżonek grał w ubiegłym sezonie. – Nie wiem, czy jakiś inny klub rozmawiał z Marcinem Możdżonkiem, czy nie. I nie interesuje mnie to, bo Marcin ma u nas podpisany kontrakt na nowy sezon. Jest umowa i nie ma tematu Marcina w Bełchatowie – zapewnia.

źródło: wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved