Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Ljubow Kilić warta wiecej niż klasowi siatkarze…

Ljubow Kilić warta wiecej niż klasowi siatkarze…

Hiszpańsko- oraz portugalsko-języczne serwisy, w tym planetavolei.com.br, podają, że prezydent Grupo 2002 Murcia, Evedasto Lifante, nie zdołał nakłonić do dalszej gry w barwach tego klubu, najlepszej siatkarki Europy 2006 roku i złotej medalistki MŚ 2006, Ljubow Sokołowej Kilić...

Rozmowy prezydenta klubu, Evedasto Lifante, z Ljubow Sokołową Kilić, trwały praktycznie od dnia zakończenia rozgrywek ligowych, kiedy to po wygraniu finałowej rywalizacji ze Spar Tenerife Marichal (zespół Mileny Rosner), siatkarki Grupo 2002 Murcia wywalczyły mistrzostwo Hiszpanii. Sezon 2006/07 był dla klubu wspaniały. Przypomnijmy, że przed koroną mistrzowską, zespół miał już w kolekcji w tym sezonie Puchar Top Teams i Puchar Królowej. Nie jest tajemnicą, że lwia część zasług w zdobyciu tych trofeów zapisana musi być na konto znakomitej Rosjanki. Nas może cieszyć także znakomita postawa w barwach Grupo dwóch Polek – Małgorzaty Glinki i Agaty Mróz.

Dokładna wartość kontraktu jaki oferował Kilić prezydent Grupo 2002 Murcia, nie jest znana. Sam prezydent, Evedasto Lifante, enigmatycznie stwierdza, że: – Ljubow Kilić nie zgodziła się przez dwa następne sezony reprezentować barw Grupo, mimo że proponowany jej kontrakt przekraczał znacznie kwotę 200 tysięcy euro rocznie.200 tysięcy euro rocznie pojawiło się tutaj jako kwota odniesienia, bo właśnie tyle odstępnego zdecydowała sie zapłacić hiszpańskiemu klubowi Ljubow Kilić, aby mieć możliwość odejścia z klubu już po roku gry. Mówi się, że znakomita Rosjanka, podejmując tę decyzję, kierowała się chęcią gry w Rosji – co miałoby jej ułatwić bardzo dobre przygotowanie się do igrzysk w Pekinie. Klubem najczęściej wymienianym w kontekście gry Lubow Kilić w rosyjskiej Superlidze, jest Zariecze Odincowo, choć żadne konkretne ustalenia w tej sprawie jeszcze nie zapadły.

Nieoficjalnie powtarzane są opinie, że prezydent Grupo 2002 Murcia, Evedasto Lifante, proponował Ljubow Kilić naprawde bajońską (jak na warunki żeńskiej siatkówki) kwotę kontraktu, aby tylko nakłonić ją do pozostania w Murcji. Zarobki Kilić miały przekraczać nawet znacznie 250 tysięcy euro w kolejnym sezonie 2007/08 (potem możliwa była renegocjacja). Prezydent Lifante celowo nie podaje na ten temat jednoznacznych informacji, bo padające propozycje kwot były naprawdę wysokie, a z drugiej strony, on sam, musi mieć swobodę negocjacji z innymi zawodniczkami, które są w kręgu zainteresowania hiszpańskiego klubu.

Bardzo możliwe, że już w najbliższych dniach przedłuży na dwa kolejne lata kontrakt z Grupo 2002 Murcia znakomita polska siatkarka – Małgorzata Glinka.

źródło: inf. własna, planetavolei.com.br, voleibolmurcia.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved