Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Wadim Chamuckich w kadrze na Ligę Światową

Wadim Chamuckich w kadrze na Ligę Światową

fot. archiwum

Prawdopodobnie jutro w meczu przeciwko Serbii, po raz pierwszy od olimpiady w Atenach, w ekipie Rosji zagra Wadim Chamuckich. Poprzedni trener Zoran Gajic nie powoływał go do kadry.

Jestem zawsze do dyspozycji – mówi Wadim Chamuckich . – Sił mam dużo, chęci nie mniej. Decyzję o składzie podejmuje trener. Jak Alekno postanowi tak będzie. Od czasu igrzysk w Atenach zmienił się trener, są trochę inne zajęcia, każdy szkoleniowiec ma inne widzenie gry. Jednak nie stanowi to dla mnie problemu. Najważniejsze, że atmosfera w kadrze jest dobra.

 

Wadim Chamuckich podkreślił, że nigdy nie odmawiał gry w reprezentacji. – To nie leży w moich zasadach – powiedział. – Otrzymałem powołanie, to przyjechałem. Nie chcą mnie – widocznie taki los. Jeżeli kogokolwiek interesuje czy z Alekno przed otrzymaniem nominacji rozmawiałem długo, to odpowiem, że krótko. 

Na stwierdzenie, że w obecnej reprezentacji nie ma wielu doświadczonych graczy Wadim Chamuckich odpowiedział, że najpierw należy zobaczyć jak zespół zagra przeciwko Serbii, a potem wyciągać wnioski. – Moim zdaniem przygotowania idą normalnie – powiedział Wadim Chamuckich . – Ze zgraniem, mam nadzieję, nie powinno być kłopotów. Do każdego meczu podchodzę bardzo poważnie. W przeciwnym razie po co wychodzić na plac? Oczywiście najważniejsze zadania dopiero co nas czekają, ale w Lidze Światowej nikt nie zamierza odwalać roboty.

 

Wadim Chamuckich zdobył z Dynamo TatTransGaz Kazań mistrzostwo Rosji. Częściej jednak siedział na ławce rezerwowych niż Amerykanin Lloy Ball . – Braku praktyki nie obawiam się – mówi Wadim Chamuckich . Odchodzi on z Kazania. Ma kilka propozycji, wszystkie z Rosji.

 

Na pytanie jak ocenia szanse Rosji w mistrzostwach Rosji Wadim Chamuckich odpowiedział, że bardzo wysoko. – Jednak nie zależą one od tego, co ja teraz powiem, tylko od tego jak my we wrześniu zagramy – dodał kapitan "sbornej."

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved