Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Spała: Polki już bez szans na awans

Spała: Polki już bez szans na awans

W Spale polskie juniorki przegrały drugi raz w trzecim dniu turnieju kwalifikacyjnego do MŚ. Tym razem zespół trenera Andrzeja Urbańskiego uległ Serbii 0:3. W drugim meczu Ukraina pokonała 3:1 Rumunię.

Polki fatalnie zagrały w pierwszym secie, popełniając seriqami błędy. Drugi set był bardzo wyrównany, zaś w trzecim przez wiekszość czasu gry Polki prowadzily i to nawet kilkoma punktami. Końcówka należała jednak do s[pokojnie grających Serbek.

Oznacza to, że Polska straciła już wszystkie szanse na udział w finałowym turnieju w Tajlandii. Awans rozstrzygnie się pomiędzy ekipami Serbii i Ukrainy.

Polski dzisiejszy mecz rozpoczęły w składzie: Aneta Duda, Berenika Tomsia, Marta Haładyn, Klaudia Kaczorowska, Ewelina Sieczka, Zuzanna Efimienko i Dominika Nowakowska (libero)

Polska – Serbia 0:3 (11:25, 23:25, 22:25)

W sobotę polskie juniorki mają dzień wolny, a zawody zakończą w niedzielę. O 18.30 zmierzą się z reprezentacją Ukrainy.

Drugi mecz dzisiejszego dnia, to druga wygrana reprezentacji Ukrainy. Zespół prowadzony przez trenera Andrija Romanowocza pokonał 3:1 reprezentację Rumunii.

Ukraina – Rumunia 3:1 (25:19, 22:25, 25:22, 25: 20)

Ukrainki i Serbki przewodzą obecnie w tabeli i między sobą rozegrają walkę o awans do finałowego turnieju w Tajlandii.