Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Sisley Treviso ma nowego szkoleniowca…

Sisley Treviso ma nowego szkoleniowca…

Niedawno ofertę mistrzów Włoch odrzucił Stelian Moculescu - pracujący z męską kadrą Niemiec oraz z aktualnym mistrzem kraju i zwycięzcą tegorocznej Ligi Mistrzów, VfB Friedrichshafen. Z intratną propozycją dla nowego kandydata na szkoleniowca władze Sisleya nie czekały długo...

Przypomnijmy, że niedawni zdobywcy mistrzowskiej korony we Włoszech – Sisley Treviso – od dawna już wiedzieli, że prowadzący do końca sezonu 2006/07 drużynę, trener Daniele Bagnoli, po tym sezonie odchodzi z klubu (będzie szkoleniowcem mistrza Rosji – Dinamo Moskwa). Władze klubu z Treviso złożyły więc propozycję pracy na etacie pierwszego trenera czterem znanym kandydatom, ale nie ukrywały, że najbardziej zależy im na kontrakcie ze Stelianem Moculescu – rumuńskim szkoleniowcem reprezentacji Niemiec, oraz klubowego mistrza Niemiec i zwycięzcy Ligi Mistrzów 2006/07 – VfB Friedrichshafen. Dla wielu fachowców nie było jednak zaskoczeniem, że Moculescu odmówił działaczom Sisleya. W końcu to on przez ostatnie lata doprowadził do solidnego poziomu reprezentację Niemiec, a we Friedrichshafen zbudował klubową drużynę, która jest oczkiem w głowie władz miejscowych i kibiców, a do tego jest obecnie najlepszym klubowym teamem w Europie.

Po odmownej decyzji Steliana Moculescu, władze Sisleya nie czekały długo na następne kroki. Tajemnicą poliszynela było, że następnym na „liście życzeń”, po Moculescu, jest jeden z najwspanialszych siatkarzy w historii, a w ostatnich latach jeden z czołowych trenerów brazylijskich – Renan Dal Zotto. W ostatnich dwóch sezonach Dal Zotto pracował jako szkoleniowiec Cimed Florianopolis, z którym w sezonie 2005/06 zdobył mistrzostwo, a w ostatnim sezonie – wicemistrzostwo Brazylii, przegrywając finał z bodaj najlepszym obecnie klubowym zespołem na świecie – Telemig Celular/Minas.Szybka propozycja pracy ze strony władz Sisleya, spotkała się z równie szybką pozytywną odpowiedzią ze strony Renana Dal Zotto. Zresztą, pozytywną decyzję znakomicie ułatwił mu fakt, że zna bardzo dobrze realia Serie A, bo przez kilka lat na przełomie lat 80-tych i 90-tych grał w klubach Serie A. Nie bez znaczenia zapewne było też i to, że w czasie pobytu jako zawodnik w Serie A był ulubieńcem włoskiej publiczności.

Łańcuszek szybkich decyzji działaczy Sisleya, a potem Renana, spowodował, że dalej posypały sie kolejne rozstrzygnięcia personalne – także takie, które emocjonalnie absorbują także uwagę polskich fanów siatkówki. I tak… zwolnione przez Renana Dal Zotto miejsce szkoleniowca w czołowym zespole brazylijskiej Superligi – Cimed Florianopolis, zajmie inny słynny Brazylijczyk, były trener reprezentacji Brazylii, a ostatnio prowadzący zespół Michała Winiarskiego – Itas Diatec Trentino – Radames Lattari.

Okazuje się, że w czasie wstępnych rozmów, jakie z Renanem prowadzili działacze Sisleya już od prawie miesiąca (także przy okazji meczów finałowych o mistrzostwo Włoch z Coprą Piacenza – o czym informowaliśmy wcześniej), brazylijski szkoleniowiec pertraktował z władzami klubu także w sprawie personaliów ewentualnych współpracowników w sztabie szkoleniowym Sisleya. Stąd też, jeszcze tego samego dnia w którym podpisał kontrakt (24 maja), Sisley podpisał kontrakt także z rekomendowanym przez Renana Dal Zotto na drugiego trenera, dobrze znanym polskim kibicom Tomaso Totolo – przez ostatnie kilka miesięcy prowadzącym drużynę Jastrzębskiego Węgla.

źródło: inf. własna, planetavolei.com.br, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved