Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A: Despar Perugia i Monte Schiavo Jesi bez porażki

Serie A: Despar Perugia i Monte Schiavo Jesi bez porażki

23 maja odbyły się drugie mecze 1/2 finału w Serie A kobiet. W Perugii, Despar pokonał 3:1 Asystel Novara Katarzyny Skowrońskiej-Dolata. W Pesaro, miejscowe Scavolini uległo 1:3 Monte Schiavo Jesi. Despar i Monte Schiavo mają już po dwie wygrane - jedna dzieli je od finału Serie A.

Prowadzony przez Massimo Barboliniego Despar Perugia, bezlitośnie obnażył kruchość potęgi Asystelu. Siatkarki z Novary nie prezentują w tej chwili właściwie nic ze swojej klasy podczas sezonu zasadniczego. Brak wartościowych zmienniczek widać jak na dłoni. W środowym meczu gospodynie do zwycięstwa poprowadziła Bułgarka Antonina Zetowa – zdobywczyni 20 „oczek”. Ona też została wybrana MVP spotkania. Miska Francia powiększyła dorobek Desparu o 15, a rezerwowa – Senna Usić – o 13 pkt. Tylko Serbki – Natasa Osmokrović (16 pkt) i Ania Spasojević (13 pkt) – nie zawiodły w Asystelu. Nawet zdobywczyni 14 pkt – Taimarys Aguero, zagrała na skuteczności poniżej 40%. Katarzyna Skowrońska-Dolata rozegrała słabsze spotkanie. Zdobyła tylko 7 pkt – 2 blokiem i 5 atakiem, przy słabej skuteczności, 38%.

23 maja:Despar Perugia – Asystel Novara 3:1

(22:25, 25:21, 25:19, 25:17)

Stan play-off: 2:0 dla Desparu w walce do trzech zwycięstw


Świetnie spisują się też podopieczne trenera Marcello Abondanza z Monte Schiavo Jesi. Po wyjazdowym zwycięstwie w pierwszym meczu 3:2, w środę pokonały na własnym parkiecie 3:1 stawiane w roli poważnych kandydatek do tytułu podopieczne Jose Roberto Guimaraesa ze Scavolini Pesaro. Gospodyniom znowu przewodziły niezawodne Elisa Togut (25 pkt) i Simona Rinieri (18 pkt). Elisa Togut została MVP meczu. W Scavolini kilka zawodniczek zagrało na zbliżonym do siebie, ale nie najwyższym poziomie. Po 13 pkt zdobyły Sheilla Castro i Kinga Maculewicz, a po 12 – Mari i Carolina Costagrande.

23 maja:

Scavolini Pesaro – Monte Schiavo Jesi 1:3

(19:25, 25:22, 21:25, 18:25)

Stan play-off: 2:0 dla Monte Schiavo w walce do trzech zwycięstw


Trzecie mecze 1/2 finału odbędą się w niedzielę 27 maja. Być może, że będą to ostatnie, trzecie zwycięstwa drużyn Desparu i Monte Schiavo, prezentujących się znakomicie w play-off.

Zobacz

Wyniki play-off w Serie A kobiet

źródło: inf. własna, legavolleyfemminile.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved