Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Resovia triumfatorem międzynarodowego turnieju chłopców

Resovia triumfatorem międzynarodowego turnieju chłopców

W miniony weekend w Olsztynie rozegrany został międzynarodowy turniej mini-siatkówki chłopców z rocznika 1994. Triumf odnieśli młodzi siatkarze AKS-u Resovia Rzeszów.

Turniej zorganizowały klub UKS „Rekord” Olsztyn i OSiR Olsztyn. Tym razem obsada turnieju była naprawdę doborowa. W imprezie wzięły bowiem udział drużyny spoza granic naszego kraju: Squadra di pallavolo della Prowvincia di Perugia (Włochy), Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Kaliningradzie (Rosja), drużyna z Łucka (Ukraina). Oprócz tego w hali „Urania” zagrały rodzime zespoły: gospodarze UKS „Rekord” Olsztyn (drużyny A i B) UKS „Trójka” Leżajsk, AKS Resovia Rzeszów i PZU AZS Olsztyn.

Po raz kolejny na bardzo wysokim poziomie postawiono organizację turnieju. Imprezę uświetniły występy cheerleaderek, a oprawa medialna i marketingowa łącznie z relacjami w radio, prasie i telewizji dodawały zawodom dodatkowego prestiżu. Na uroczystości losowania obecny był Prezes Powiatowego Przedstawicielstwa Narodowego Komitetu Olimpijskiego, Włoch – Ruggiero Celani.Po raz kolejny w organizację turnieju zaangażowane były osoby pozbawione wolności. Inicjatywa ta jest z pewnością godna uwagi, pokazuje bowiem że turniej taki jest okazją do wielu ciekawych pomysłów zarówno z punktu widzenia sportowego jak i spoza niego.

Zawody na poważne zaczęły gry w grupach. W tej części turnieju pierwszy zespół UKS „Rekord” Olsztyn deklasował swoich rywali, prezentując się doskonale we wszystkich elementach gry, szczególnie zaskakując zagrywką z wyskoku (jako jedyni w turnieju zawodnicy tego klubu prezentowali ten sposób serwisu). Jednak w drugiej fazie zawodów młodzi olsztynianie nie wytrzymali napięcia i po zaciętym meczu przegrali z drużyną z Łucka, tracąc szanse na awans do finału. Jak się później okazało był to zdecydowanie najlepszy mecz turnieju.

Ostatecznie triumfował zespół Resovii, pokonując w finale Łuck. Trzecie miejsce przypadło UKS „Trójce” Leżajsk, a czwartą lokatę zajęli siatkarze PZU AZS Olsztyn.

Trenerzy zgodnie orzekli, że warto organizować takie zawody, mimo że często znakomita gra przeplatana jest błędami. Organizatorzy już podjęli kroki rozpoczynające przygotowania do Międzynarodowego Turnieju Piłki Siatkowej dla roczników 1993 i 1994. Prawdopodobnie obok zespołów z Włoch, Rosji i Ukrainy wystąpią jeszcze młodzi siatkarze z Finlandii i Niemiec.

Kolejność końcowa turnieju:
1. AKS Resovia Rzeszów
2. Łuck (Ukraina)
3. UKS "Trójka" Leżajsk
4. PZU AZS Olsztyn
5. UKS "Rekord" Olsztyn A
6. SMS Kaliningrad (Rosja)
7. Perugia (Włochy)
8. UKS "Rekord" Olsztyn B

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved