Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Raul Lozano: Kontrolowaliśmy grę w każdym elemencie

Raul Lozano: Kontrolowaliśmy grę w każdym elemencie

fot. archiwum

Polacy nie mieli w piątek problemów z pokonaniem zespołu Chin 3:0. Trener i kapitan ekipy chińskiej podkreślali, że to efekt małego ich doświadczenia w rozgrywkach tak wysokiej rangi.

Qiong Shen – kapitan reprezentacji Chin:

Oba zespoły zagrały dobry mecz. My jesteśmy bardzo młodym zespołem i wciąż bardzo dużo musimy się nauczyć, aby grać tak jak Polska. Wielu z nas dopiero po raz pierwszy uczestniczyło w tak ważnym wydarzeniu. Musimy się nauczyć od polskiej drużyny jak najwięcej. Myślę, że jutro zagramy lepiej.

 Piotr Gruszka – kapitan reprezentacji Polski:

Myślę, że dzisiejszym meczem godnie przywitaliśmy się z kibicami w Polsce, a spotkanie mogło się podobać. Jesteśmy po ciężkim sezonie, ale zmęczenie zostawiliśmy w szatni. Z każdego meczu chcemy coś wynieść. Myślę, że Chińczycy jutro zagrają lepiej i tak my się nastawiamy.

 

Weijun Zhong – trener reprezentacji Chin:

Widać było wyraźnie różnice pomiędzy poziomami gry obu zespołów. Polacy są jedną z najlepszych drużyn. Dziś w trzecim secie prowadziliśmy, ale nasz zespół jest jeszcze bardzo młody i niedoświadczony w takich dużych imprezach. Niezwykle zaskoczył nas hałas i doping w hali. To nas trochę zdenerwowało.

 

Raul Lozano – trener reprezentacji Polski:

Chciałbym przede wszystkim złożyć gratulacje mojemu zespołowi za to, że pamiętali jak wcześniej grali. Mieliśmy zaledwie trzy wspólne treningi, a mimo to pokazaliśmy, że jesteśmy drużyną, że gramy na dobrym poziomie. Nie był to łatwy mecz, przede wszystkim na skomplikowane schematy ataku zespołu chińskiego, które były trudne do rozszyfrowania. Szczególnie te szybkie ataki z krótkiej grane na bardzo wąskim wycinku siatki. Jestem zadowolony z postawy drużyny, a także z tego, że potrafiliśmy kontrolować grę w każdym elemencie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved