Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Michał Winiarski: Grałem z najlepszymi

Michał Winiarski: Grałem z najlepszymi

Przyjmujący reprezentacji Polski przez ostatnich kilka miesięcy został tatą, wicemistrzem świata i zawodnikiem ligi włoskiej. W tym sezonie będzie jednym z filarów polskiej drużyny narodowej.

Jak się pan czuje z powrotem w Polsce?

Michał Winiarski: Jak w domu (śmiech). Mogę rozmawiać swobodnie po polsku, pożartować, pośmiać się. Po włosku jednak wszystkiego do końca nie rozumiem.Czego moglibyśmy się nauczyć od Włochów?

Profesjonalizmu, podejścia do pracy i organizacji, jaka panuje w klubie. Nie ma nerwowości. Na północy, gdzie mieszkam, ludzie są bardzo wyważeni. Atmosfera jest świetna. Oni traktują cię jak człowieka, a nie zawodnika i sportowca. Wszystko jest dopięte na ostatni guzik. W Polsce jest pod tym względem różnie, chociaż, patrząc na ostatni rok, który spędziłem w Bełchatowie, mogę porównać ten klub do włoskich.

Co panu osobiście dał ten sezon?

Dużą satysfakcję, bo wyjazd do Włoch był zawsze moim marzeniem. Grałem z najlepszymi, większość reprezentantów najsilniejszych krajów jest w Serie A. Miljković, Giba, długo można wymieniać. Choć ciężko mi ocenić siebie samego, to wydaje mi się, że podniosłem poziom swojej gry. Rozwijać się można tylko grając z najlepszymi, a ja właśnie to robiłem.

Więcej w „Przeglądzie Sportowym”

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved