Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ: Egipcjanie bez gwiazd na Kubie

LŚ: Egipcjanie bez gwiazd na Kubie

fot. archiwum

W środę drużyna Egiptu poleciała do Hawany na inauguracyjne dwa mecze Ligi Światowej. Podopieczni trenera Grzegorza Rysia drugi rok pod rząd trafili do grupy z reprezentacją Kuby.

Trener Grzegorz Ryś ogłosił dwunastoosobowy skłąd zaledwie dzień przed wylotem z Kariu, jak sam mówi aby dać wszystkim zawodnikom jednakowe szanse do ostatniego momentu, zwłaszcza, że trzech podstawowych zawodników zostało w Egipcie.

 

Skład Egiptu na pierwsze mecze przeciwko Kubańczykom to mieszanka doświadczenia i młodości. Zespół prowadzony jest przez doświadczonego rozgrywającego Ashrafa Aboula Hassana , który był również pierwszym rozgrywającymm podczas mistrzostw świata w Japonii a takze libero, Wael El Aidy . W składzie nie zabrakło również znanych już polskim kibicom środkowych, Mohameda El Sayeda oraz Hossama Shaarawy a także atakującego Saleha Fathy . 

Młodzież w szeregach rerpezentacji Egiptu tworzą przede wszystkim członek reprezentacji juniorów Mohamed El Daabosy a także Ali Elian oraz Seif El Nasr . Do Hawany nie polecieli był kapitan zespołu, Hamdy El Safy a takze grający w Sisley’u Treviso Abdalla Abdel Salam . Trzecim nieobecnym jest atakujacy Ahmed Salah , który dołączy do zespołu dopiero podczas drugiego weekendu, gdyż wciąz gra w Emiratach Arabskich, w tamtejszym zespole Al Jazeera.

 

Egipcjanie prosto z Hawany polecą do Serbii, gdzie zagrają podczas drugiego weekendu.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved