Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Katarzyna Jaszewska: Stać nas na dobrą grę

Katarzyna Jaszewska: Stać nas na dobrą grę

Wystarczy wygrać jeden mecz, aby cieszyć się z "brązu" - siatkarki BKS-u Aluprof Bielsko-Biała, po dwóch wygranych w Bydgoszczy, jutro mają szansę zakończenia sezonu miłym akcentem.

Dwa zwycięstwa w Bydgoszczy sprawiły, że kibice uważają, iż sięgnięcie po brązowy medal to tylko formalność. Pani też tak uważa?

Katarzyna Jaszewska (kapitan BKS Aluprof): – Kibicom rzeczywiście może się tak wydawać, bo jeśli się wygrywa dwa mecze na terenie przeciwnika i to w Bydgoszczy, to jest się w lepszej sytuacji. Ale sport, to sport. Trzeba grać do końca. Dopóki się nie zakończy tej rywalizacji, nie można być pewnym swego. Dlatego chcemy podjeść do tych spotkań maksymalnie zmobilizowane i skoncentrowane, by zagrać jak najlepiej.W Bydgoszczy nie było widać po was zmęczenia półfinałowymi meczami z Winiarami. Jak udało się wam tak szybko podnieść?

Nie wiem, czy nie było widać. Tak naprawdę byłyśmy trochę zmęczone, nawet bardziej psychicznie. Ten pięciomeczowy bój z Kaliszem dał się nam we znaki. Ale wiedziałyśmy, że to walka o brązowy medal mistrzostw Polski. A medal jest medalem, nie szkodzi, że brązowy. Jest o co walczyć.

Czy ten brązowy medal będzie dobrą nagrodą za trudy sezonu?

Wszyscy powinniśmy być zadowoleni. Liga nie do końca poszła po naszej myśli. Miałyśmy kilka wpadek, powodów nie chcę już roztrząsać. Po rundzie zasadniczej zajęłyśmy czwarte miejsce, więc jeśli teraz zdobyłybyśmy brąz, to wynik byłby naprawdę dobry. Mamy jednak duży potencjał, by grać o wyższe cele. Trzeba przyznać, że ta drabinka play off nie ułożyła się pomyślnie dla nas. Już od początku trafiłyśmy na Muszynę, a potem od razu na Kalisz, który był pierwszy w rundzie zasadniczej. Ale nawet ten pięciomeczowy bój z Kaliszem pokazał, że stać nas na dobrą grę.

źródło: Dziennik Zachodni

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved