Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Ostatni mecz Piasta Szczecin

I liga: Ostatni mecz Piasta Szczecin

fot. archiwum

W sobotę Piast Szczecin podejmuje Sokoła Chorzów. Stawką spotkania jest 3.miejsce w rozgrywkach. Bliżej zajęcia tej lokaty jest Piast, który w Chorzowie odniósł zwycięstwo 3:2.

Patrząc logicznie, to faworytem powinien być Sokół. Po rundzie zasadniczej był trzeci, my na piątym – asekuruje się szkoleniowiec Piasta, Marek Mierzwiński . – Ale i tak uważam, że mamy równiejszy skład .

 

Kluczem do zwycięstwa ma być powstrzymanie dwóch skrzydłowych Sokoła Chorzów: Agnieszki Starzyk i Moniki Konsek . – Na tych zawodniczkach Sokół opiera swoją grę. Jeżeli uda nam się je powstrzymać, to zakończymy sezon zwycięstwem. Zależy nam na tym, żeby z jak najlepszej strony pokazać się przed naszymi kibicami – uważa atakująca Piasta, Paulina Chojnacka . 

Treningi z nowym trenerem dają się szczeciniankom we znaki. – Nie spodziewałem się, że dziewczyny będą aż tak zmęczone po zajęciach ze mną. Ja uważam to za normalne treningi, a one nie są przyzwyczajone. Absolutnie nie chcę ich zamęczyć na koniec sezonu, dlatego postaramy się teraz poszukać świeżości – mówi Mierzwiński.

 

W zespole trwają rozmowy na temat przedłużenia kontraktów. Decyzję o opuszczeniu Szczecina podjęła tylko przyjmująca Kinga Kasprzak . – To będzie dla Kingi pożegnalny mecz, ale nie wiemy, jaki klub LSK wybrała. Mam nadzieję, że taki, w którym będzie mieć możliwość gry – uważa szkoleniowiec.

 

Spotkanie Piasta z Sokołem rozpocznie się w sobotę, 26 maja, o godz. 16:00 w hali SDS przy ul. Wąskiej.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved