Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Gabrowo: Polacy wygrali z Grecją bez straty seta

Gabrowo: Polacy wygrali z Grecją bez straty seta

Trzeci mecz i druga wygrana. Polscy juniorzy w trwającym w Gabrowie, w Bułgarii, turnieju kwalifikacyjnym do MŚ, pokonali Grecję 3:0. Wcześniej Francja pokonała 3:1 Ukrainę. Także wynikiem 3:1 Bułgaria ograła Turcję.

Trzeci mecz i druga wygrana. Reprezentacja Polski pokonała dzisiaj w Gabrowie Grecję 3:0. Trener Zdzisław Gogol rozpoczął mecz w składzie: Łomacz, Komorowski, Jarosz, Kamiński, Nowakowski, Kurek i Kubiak (libero).

Polacy dominowali nad swoimi rywalami, ale do gry naszych siatkarzy można mieć sporo zastrzeżeń. W wielu fragmentach gry brak dostatecznej koncentracji powodował, że wypracowaną przewagę nasi juniorzy szybko trwonili.

Polska – Grecja 3:0 (25:23, 25:21, 25:22)

Jutro rywalami biało-czerwonych będzie Ukraina.

A własnie Ukraina zagrała dzisiaj pasjonujący w początkowych setach mecz z Francją. Do pełnego sukcesu Ukraińcom zabrakło jednak nieco sił i w dwóch ostatnich setach oddali pole rywalom.

Francja – Ukraina 3:1 (31:29, 23:25, 25:16, 25:18)

Uzupełnienie

W ostatnim piątkowym meczu „polskiej grupy”, gospodarze turnieju – Bułgarzy, nie dali szans ekipie Turcji, wygrywając 3:1. To trzecie zwycięstwo Bułgarów na własnym terenie. Bez porażki prowadzą oni aktualnie w tabeli, wyprzedzając o jeden punkt Polskę i Francję (Polska ma lepszy od Francji stosunek setów).

Bułgaria – Turcja 3:1 (25:17, 25:15, 23:25, 25:17)