Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Dzisiaj ruszyła czwarta edycja Ligi Europejskiej

Dzisiaj ruszyła czwarta edycja Ligi Europejskiej

Dzisiejszym spotkaniem pomiedzy Rumunią oraz Turcją, rozegranym w Ploesti, zainaugurowana została czwarta już edycja Ligi Europejskiej. Gospodarze byli tylko tłem dla coraz lepszych siatkarzy Turcji, którzy wygrali pewnie 3:0.

W poprzednich edycjach Ligi Europejskiej startowało po osiem drużyn. W obecnej edycji mamy aż 12 uczestników (Belgia, Czechy, Niemcy, Grecja, Łotwa, Holandia, Portugalia, Rumunia, Słowenia, Słowacja, Hiszpania i Turcja), podzielonych na trzy 4-zespołowe grupy.

Przypomnijmy, że przed rokiem rywalizację wygrali Holendrzy, którzy w finale pokonali Słoweńców 3:1. Turcy, którzy dzisiejszym zwycięstwem z Rumunami zainaugurowali LE 2007, przed rokiem pechowo przegrali z Grekami brązowy medal w tie-breaku.Tegoroczna rywalizacja rozłożona jest na sześć weekendów, a zwycięzcy trzech grup (jeśli w grupie B najlepsi będą Portugalczycy, w Final Four zagra drużyna, która zajmie drugie miejsce) oraz gospodarz turnieju finałowego – Portugalia, zagrają decydujace mecze w mieście Portimão.

Rumunia – Turcja 0:3 (20:25, 17:25, 21:25)

Rewanżowy mecz pierwszego weekendu zespoły Rumunii i Turcji zagrają po dniu przerwy – 27 maja, w niedzielę. W sobotę (26 maja) i w niedzielę (27 maja) odbędzie się także pięć pozostałych dwumeczów we wszystkich grupach.

Zobacz również:

Harmonogram i wyniki meczów Ligi Europejskiej 2007 – grupy: A, B i C

źródło: cev.lu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved