Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Tomaso Totolo potwierdził odejście z Jastrzębia

Tomaso Totolo potwierdził odejście z Jastrzębia

Zmienił jastrzębian. Przyszedł do klubu na początku marca i z grupy gwiazd złożył zespół. Dzisiaj oficjalnie potwierdził w klubie swoje odejście. Jednym z powodów ma być praca w Sisley'u Treviso z którym podpisał kontrakt.

W sobotę podczas spotkania z kibicami pierwszy raz poinformował ze łzami w oczach, że zamierza odejść z Jastrzębskiego Węgla. Kibice podziękowali mu za to co zrobił z ich zespołem. A zrobił wiele. Gdy podpisywał konrakt w Jastrzębskim Węglu, zespół był zlepkiem gwiazd, w którym panowała zasada „każdy sobie…”. Metody mobilizacji miał niestandardowe. Wysyłał zawodnikom smsy, gotował im kolacje. Wszystko to poskutkowało.

Jastrzębski zaczął tworzyć zespół. Uciekli z walki w przedziale 5-8 i awansowali do finału. Tam dopiero w piątym meczu musieli uznać wyższość bełchatowskiej Skry. Totolo nie raz w wywiadach powtarzał, że o przyszłosci porozmawia dopiero po ostatnim meczu.Propozycja z Sisleya Treviso przeszkodziła jastrzębskim działaczom. Trzyletni kontrakt, który podpisał Totolo dzisiejszego dnia z mistrzem Włoch zakończył jego przygodę z polską ligą.

Jeśli kiedyś stąd odejdę jedno jest pewne, to miasto, tych zawodników i kibiców zawsze będę nosił w moim sercu – powiedział Strefie Siatkówki tuż po finale ligi Tomaso Totolo. – Jeśli zostanę będzie wspaniale patrzeć na ten zespół jak się zmienia w kolejnym sezonie i myśleć, że trochę się do tego przyczyniłem. Nigdy nie chciałbym być postrzegany jak wróg Jastrzębia, nawet jeśli spotkamy się po dwóch stronach siatki. Nigdy nie będę przeciwnikiem a tylko kimś po drugiej stronie.

Nie ma wątpliwości, że własnie w taki sposób zostanie zapamiętany przez jastrzębskich kibiców, którzy nie raz podkreślali, że ich drużyna trafiła na niezwykłego człowieka. Mówili o tym sami zawodnicy, końcowy sukces zespołu przypisując właśnie niepozornemu Włochowi.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved