Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Stephane Antiga jednak w Skrze?

Stephane Antiga jednak w Skrze?

Nie milkną spekulacje na temat transferu Stephana Antigi. Jak się okazuje siatkarz nie podpisał jeszcze kontraktu z Nieftiannikiem Baszkorstana Ufa i jest szansa, że będzie jednak grał w Skrze Bełchatów.

W ubiegłym tygodniu prezes Portolu Majorka ujawnił, że słynny Francuz odchodzi z jego drużyny do mistrza Polski. Szefowie Skry potwierdzili, że są wstępnie dogadani z Antigą. Ale wtedy do gry włączyli się Rosjanie. – A z nimi trudno się licytować – mówi Konrad Piechocki, wiceprezes Skry. Wystarczy porównać zarobki zawodników w lidze polskiej i rosyjskiej. U nas najwyższy kontrakt to milion złotych (czyli ok. 250 tys. euro), zaś w Rosji ponad dwa razy tyle. Oczywiście Antiga nie dostanie tak dużo, jak np. Siergiej Tietiuchin z Dynama TTT Kazań. W Ufie może liczyć na ok. połowę tej kwoty.

Francuskie media podały, że Antiga podpisał już kontrakt z Nieftiannikiem, gdzie ma grać ze swoim rodakiem – rozgrywającym Loic’iem de Kergret z Tours VB, finalisty Ligi Mistrzów. Tymczasem klub z Bełchatowa otrzymał informację, że reprezentant Francji gotowy jest grać w Polsce, ale na innych warunkach niż ustalono wcześniej. Szefowie Skry twierdzą, że wcale nie chodzi o pieniądze. „Gazeta” dowiedziała się, że problemem jest długość kontraktu. 31-letniego Antigę interesuje ponad dwuletni.Tymczasem Skra nie ma w zwyczaju przebijać oferty. Piechocki: – Ta sprawa nie jest jeszcze rozstrzygnięta. Ale jak nie uda się sprowadzić Antigi, jesteśmy przygotowani na inną ewentualność.

Dowiedzieliśmy się, że bełchatowianie rozmawiają z przyjmującym z Brazylii, a także Europejczykiem. Obaj są przyjmującymi, a ostatnio występowali we Włoszech.

To może nie być koniec zmian w kadrze, bo wciąż nierozstrzygnięte jest, kto będzie trzecim środkowym. W grę wchodzą Ewgeni Iwanow, któremu skończył się kontrakt ze Skrą, a także siatkarze z zagranicy – m.in. Amerykanin Tomas Hoff z Lokomotiwu Biełgorod, a wcześniej Iraklisu Saloniki.

Zobacz również:

Stephane Antiga w Skrze Bełchatów!

Antiga nie dla Skry Bełchatów

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved