Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Raul Lozano: Niech rozbolą nas uszy

Raul Lozano: Niech rozbolą nas uszy

fot. archiwum

- Nie jesteśmy wicemistrzami świata z urzędu. Potrzebna jest determinacja, uwaga na detale i ciężka praca - mówi trener reprezentacji Polski Raul Lozano przez inauguracją 18. już edycji Ligi Światowej.

W piątek rozpoczyna się Liga Światowa, ale w tym roku celem numer jeden jest chyba wywalczenie kwalifikacji do igrzysk olimpijskich w Pekinie?

 

Liga Światowa nie jest i nigdy nie była najważniejsza. Zawsze bardziej liczy się mundial, mistrzostwa Europy i igrzyska. Dróg do Pekinu jest kilka i póki nie zdobędziemy przepustek, musimy o tym pamiętać. Pierwszą szansą kwalifikacji olimpijskiej jest Puchar Świata, ale żeby się do niego dostać, musimy zagrać w finale mistrzostw Europy.



 

Tęsknił pan za pracą z reprezentacją?

 

Nie marnowałem czasu w poprzednich miesiącach, ale rzeczywiście jest różnica między siedzeniem za biurkiem i analizowaniem siatkówki, a pracą na siłowni z siatkarzami. Stęskniłem się za tym szerokim uśmiechem, który wszyscy mieliśmy na ustach po powrocie do kraju. Bolały nas już od niego uszy. Nabraliśmy wszyscy pewności siebie i chyba możemy sobie powiedzieć: oby tak dalej do Pekinu. Ta sama determinacja, ta sama uwaga na detale i praca techniczna. Niech znowu rozbolą nas uszy.

 

*Więcej w Przeglądzie Sportowym

źródło: sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved