Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Łukasz Żygadło chce pomóc dzieciom chorym na nowotwory

Łukasz Żygadło chce pomóc dzieciom chorym na nowotwory

Rozgrywający reprezentacji Polski, Łukasz Żygadło, postanowił przeznaczyć swój srebrny medal mistrzostw świata zdobyty w ub. roku w Japonii na licytację. - Rozstać się z nim będzie mi bardzo ciężko, ale myśl, że może on pomóc i dać radość chorym dzieciom, dodaje mi pewności, iż zrobiłem dobrze - mówi siatkarz.

Wspólnie z Danutą Gilarską, założycielką Stowarzyszenia Koliber, pomagającego dzieciom chorym na nowotwory leczone w uniwersyteckim szpitalu dziecięcym w Krakowie, zawodnik postanowił poprzez licytację srebrnego medalu MŚ zdobyć środki na budowę domu, który służyć będzie dzieciom chorym na nowotwory i ich rodzinom.

Czas aukcji przewidziany jest na okres trwania rozgrywek Ligi Światowej (od 25 maja do 30 czerwca). Przekazanie medalu oraz czeku z wylicytowaną kwotą odbędzie się podczas Finału Ligi Światowej w katowickim Spodku 15 lipca. W licytacji srebrnego medalu uczestniczyć może każdy, kto zaloguje się na stronie internetowej: www.lukaszzygadlo.pl. – Przekazując go na licytację, chciałbym mu nadać jeszcze większą wartość. Moje najwspanialsze przeżycia, najważniejsze momenty i wszystko to, co złożyło się na srebro, chciałbym wspólnie z wami zamienić na to, co jest najcenniejsze, czyli uśmiech dzieci – kończy Łukasz Żygadło.

źródło: Super Nowości

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved