Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Kwalifikacje MŚ juniorek: Polki przegrały z Rumunią

Kwalifikacje MŚ juniorek: Polki przegrały z Rumunią

W drugim meczu turnieju kwalifikacyjnego do MŚ juniorek, Polki przegrały z Rumunią 2:3. Była to pierwsza porażka w zawodach. Jutro, w trzecim swoim spotkaniu, podopieczne trenera Andrzeja Urbańskiego zmierzą się z drużyną Serbii.

Polska była zdecydowanym faworytem tej rywalizacji. Siatkarsko nasze dziewczyny są w każdym elemencie lepsze od swoich koleżanek z Rumunii. – Podeszliśmy do tego spotkania zbyt spokojnie, ze świadomością, że mecz wygra sie sam, a rywalki podadzą nam zwycięstwo na tacy. Tak się jednak nie stało. Na takich turniejach nikt nikomu nie patrzy w rankingi, tylko wychodzi na boisko aby odnieść sukces – tłumaczył szkoleniowiec polskiej reprezentacji.

Trzeba też dodać, że dziś w podstawowych elementach Polki zagrały poniżej swoich możliwości. Nasz słaba zagrywka sprawiła, że Rumunki czuły się bardzo swobodnie w ataku. Grały prosto, ale różnymi strefami – oboma skrzydłami i bardzo często przez środek. – analizował UrbańskiA mizerny blok nie dawał szansy dobrej i skutecznej obrony. Zadział dziś klasyczny siatkarski syndrom naczyń połączonych. Gdy zawodzi jedna część natychmiast osłabia to pozostałe elementy.Trener naszej reprezentacji nie miał pełnego komfortu prowadzenia zespołu. Zatrucie wykluczyło z “dwunastki” Natalię Nuszel. Klaudia Kaczorowska mimo fatalnego samopoczucia walczyła bardzo ambitnie, ale przyszedł taki moment, że musiała poprosić trenera o krótką zmianę.

Najwięcej punktów w polskim zespole zdobyła Berenika Tomsia – 20 (14 atakiem, 5 blokiem, 1 zagrywką). Ponadto, Ewelina Sieczka – 19, Klaudia Kaczorowska – 12, Zuzanna Efimienko – 10, Kinga Zielińska – 8, Aneta Duda – 3, Marta Haładyn – 3, Urszula Bejga – 1.

W drugim dzisiejszym spotkaniu w Spale Ukraina wygrała z Finlandią 3:0 ( 25:19, 27:25, 25:19). Jutro o 18.30, w trzecim swoim meczu Polki zagrają z Serbią. By zachować szanse na awans jutrzejsze spotkanie Biało-Czerwone muszą wygrać.

Tabela gr. B
1. Polska  2 3 pkt. 5:3
2. Rumunia  2 3   3:5
3. Serbia  1 2   3:0
4. Ukraina  1 2   3:0
5. Finlandia 2 2   0:6

źródło: inf. prasowa

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved