Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Zbigniew Krzyżanowski odchodzi z Aluprofu Bielsko-Biała

Zbigniew Krzyżanowski odchodzi z Aluprofu Bielsko-Biała

Szkoleniowiec drugiego zespołu Aluprofu Bielsko-Biała, Zbigniew Krzyżanowski kończy pracę na Podbeskidziu. Od sierpnia przejmie stery reprezentacji Polski juniorek.

Nie podpisałem jeszcze umowy, ale przyjąłem propozycję Waldemara Wspaniałego – wyznaje Krzyżanowski. – Ciągle rozmawiam z bielskim klubem i szukam odpowiednich osób na moje miejsce.

W latach 2000-2003 Zbigniew Krzyżanowski był szkoleniowcem reprezentacji Polski seniorek, z którą zajął miejsca 13-16 na mistrzostwach świata 2002 w Niemczech. To on przygotował Andrzejowi Niemczykowi podwaliny pod zespół, który w 2003 roku zdobył złoty medal mistrzostw Europy. Jeszcze jako trener reprezentacji Krzyżanowski podjął się pracy w Stali Bielsko-Biała, która pod jego wodzą odnosiła swoje najwięsze sukcesy w ostatnich latach – mistrzostwo Polski 2003 i 2004, a także Puchar Polski 2004. Po serii nieudanych występów w 2005 roku podał się do dymisji i przejął trzecioligowe rezerwy Stali. Po pół roku pracy awansował z BKS-em II do II ligi, a w obecnym sezonie pomógł mu utrzymać się na drugim froncie.

źródło: inf. własna, onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet, inne, reprezentacje młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved