Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Skład juniorek na turniej kwalifikacyjny

Skład juniorek na turniej kwalifikacyjny

Znamy dwunastkę dziewcząt, które wezmą udział w rozpoczynających się dziś kwalifikacjach do mistrzostw świata juniorek. Turniej rozgrywany jest do niedzieli w Spale.

Trener Andrzej Urbański poproszony o wskazanie pewnego punktu drużyny, którą prowadzi, wymienił kilka nazwisk: – Niewątpliwie pewnym punktem drużyny jest kapitan ekipy Klaudia Kaczorowska. Bardzo liczę na pewny występ Bereniki Tomsi, która grała cały sezon w polskiej ekstraklasie. Jest jeszcze Ewelina Sieczka, która gra w I lidze i obecnie walczy o awans do LSK. Te dziewczyny na pewno będą ciągnąć grę w ataku, a w tym elemencie zdobywa się przecież najwięcej punktów. Bardzo na nie liczę.

Rozgrywająca biało-czerwonych Marta Haładyn również występuje na parkietach ligowych, w minionym sezonie broniła barw wrocławskiej Gwardii. Ponadto w barwach tego samego klubu, wraz z zespołem juniorek wywalczyła mistrzostwo Polski. – Marta poczyniła bardzo duże postępy jeżeli chodzi o rozegranie piłki, czy jej psychiczne podejście do sportu. Na pewno bardzo szybko złapie kontakt ze swoimi koleżankami (Marta nie uczestniczyła w ostatnich przygotowaniach kadry z powodu gry w klubie – przyp. red.) . Myślę, że te treningi które są przed meczami oraz same spotkania pozwolą na to, że zawodniczka poczuje się jeszcze lepiej, pewniej i wówczas skrzydłowe będą bardzo zadowolone z jej wystaw.Skład reprezentacji Polski juniorek na turniej w Spale:

1. Urszula Bejga
3. Kinga Zielińska
4. Aneta Duda
5. Berenika Tomsia
6. Marta Haładyn
8. Klaudia Kaczorowska – kapitan
10. Joanna Wołosz
13. Dominika Nowakowska - libero
14. Ewelina Sieczka
15. Aleksandra Krzos
16. Zuzanna Efimienko
17. Natalia Nuszel

W składzie brak Natalii Stanuchy, która w towarzyskim meczu z Chinkami doznała urazu głowy. Zawodniczka miała podejrzenie o wstrząśnienie mózgu, przeszła badanie tomografii komputerowej. – Natalia od paru dni jest w Bielsku, tam odpoczywa ze swoją siostrą. Jestem z nią w stałym kontakcie. Dużych zmian u niej nie ma, czuje się coraz lepiej – mówi Urbański. – Próbowała trenować, ale jest jeszcze trochę za wcześnie. Niefortunnie straciła szansę gry w kwalifikacjach. Gdyby nie ten przypadek w meczu z Chinkami, to prawdopodobnie byłaby w drużynie.

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved