Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Marco Bonitta: Macie naprawdę silną ligę

Marco Bonitta: Macie naprawdę silną ligę

Igrzyska olimpijskie w Pekinie - to końcowa stacja na trasie, którą wyznaczył polskim siatkarkom Marco Bonitta. Pierwszą jest Szczyrk. To właśnie w tej górskiej miejscowości "Złotka" rozpoczęły przygotowania do tego sezonu.

W tym roku przed siatkarkami trzy ważne cele: Grand Prix (odpowiednik męskiej Ligi Światowej), mistrzostwa Europy i Puchar Świata. Na początek w Szczyrku zjawiły się: Milena Rosner, Mariola Zenik, Dorota Świeniewicz, Izabela Bełcik i Joanna Frąckowiak.

Termin zgrupowania jest o tyle niefortunny, że jeszcze trwają rozgrywki ligowe – przyznał Bonitta. – Ale spokojnie do tego podchodzę. Na razie musimy się poznać. Jak będę już miał do dyspozycji wszystkie zawodniczki, to przyjdzie czas na ciężką pracę.Bonitta z wielką uwagą obserwuje najważniejsze spotkania w ramach Ligi Siatkówki Kobiet. – Macie naprawdę silną ligę – podkreśla. – Poziom cały czas rośnie. Najbardziej cieszy mnie fakt, że w zespołach przytłaczającą większość stanowią polskie zawodniczki. Mają więc możliwość regularnych występów.

W wielkim finale LSK grają cztery siatkarki zaproszone przez Włocha do reprezentacji. Liczba zwiększyłaby się do pięciu, ale jak wszyscy pamiętamy Anna Barańska postanowiła zrezygnować z drużyny narodowej. – Na razie jestem pod wrażeniem formy kadrowiczek prezentujących swoje walory podczas finału – przyznaje Bonitta. – Z radością w sercu oglądam mecze decydujące o mistrzostwie Polski. Dobry poziom, spore zainteresowanie kibiców oraz mediów i ogromna koncentracja.

źródło: dzienniksport.com, wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved