Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ: Polacy w roli arbitrów i supervisorów

LŚ: Polacy w roli arbitrów i supervisorów

fot. archiwum

Grzegorz Jacyna, Piotr Dudek i Andrzej Kiszczak będą sędziować mecze tegorocznej Ligi Światowej. Już w najbliższy weekend ten drugi będzie arbitrem w spotkaniach Rosji z Serbią.

Tak się złożyło, że Polacy często będą sędziować spotkania siatkarzy serbskich w LŚ’2007. Andrzej Kiszczak wybierze się m.in. do Kairu na spotkania tego zespołu z Egiptem, a Grzegorz Jacyna na mecze tych drużyn, ale w Serbii. Suprevisorem dwóch spotkań Serbii u siebie będzie Edward Skorek .

 

W czasie spotkania supervisorów w Lozannie władze Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej zwracały uwagę na współpracę z mediami, a szczególnie z telewizją – powiedział Edward Skorek.FIVB ogromnie ceni rolę dziennikarzy. Będzie wiele transmisji z meczów tegorocznych rozgrywek. FIVB docenia rolę telewizji w popularyzacji siatkówki. 

FIVB powraca do tzw. szybkich zmian . W tegorocznej edycji będą one ponownie testowane. Próby miały miejsce kilka lat temu, ale nie przyjęły się – powiedział wiceprezes PZPS d/s sędziowskich Andrzej Kiszczak. – Przy nowej koncepcji trener daje znać zawodnikowi, że ma wejść na boisko. Gracz bierze tabliczkę z numerem tego za którego wchodzi i staje na linii trzech metrów. Dla stolika sędziowskiego jest to znak, że ma być dokonana zmiana. Chodzi o to, żeby wyeliminować pociągnięcia taktyczne trenerów przy zmianach zawodników. Trenerzy czasem dokonywali zmian, żeby wybić przeciwnika z uderzenia.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved