Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Lato pełne zmian Martina Lebla

Lato pełne zmian Martina Lebla

Po pięciu latach odchodzi z Perugii Martin Lebl. Od przyszłego sezonu będzie grać w Lube Banca Marche Macerata. W zespole ubiegłorocznego mistrza Włoch jego partnerem będzie m.in. Chorwat Omrcen, z którym walczył o miano najlepszego blokującego Serie A.

Był już czas na zmiany, chciałem odejść przed rokiem– powiedział Martin Lebl.

Były kapitan czeskiej reprezentacji przeżywa lato pełne zmian. Wziął urlop w kadrze i chce grać na plaży. Razem z Michalem Bizou zamierza wywalczyć olimpijski awans. Obaj wystartują jutro we włoskim Roseto.Przez pięć lat gry w Perugii Martin Lebl wyrobił sobie markę znakomitego gracza. – Odchodzę w dobrym momencie – powiedział. – Jest odpowiedni czas na zmianę.

Macerata zdobyła w 2006 roku mistrzostwo Włoch. W ostatnim sezonie tej drużynie nie udało się nawet awansować do play off. Do Maceraty przychodzi jeszcze Chorwat Igor Omrcen. – On jest jeszcze lepszym na ataku niż ja – powiedział Martin Lebl. – Potrzebny jest jeszcze rozgrywający, który będzie preferować atak ze środka.

Martin Lebl wierzy, że w Maceracie zostanie Ivan Miljkovic. – Bez przerwy otrzymuje ciekawe propozycje kontraktów, ale myślę, że zostanie jeszcze sezon w Maceracie – powiedział Czech. Lebl spotka się w Maceracie z trenerem Ferdinandem De Giorgim, z którym przez dwa lata pracował w Perugii.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved