Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Kwalifikacje MŚ juniorów: Polska – Francja 0:3

Kwalifikacje MŚ juniorów: Polska – Francja 0:3

Reprezentacja Polski juniorów przegrała swój pierwszy mecz w turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw świata rozgrywanym w bułgarskim Gabrowie. Polacy ulegli ekipie Francji 0:3.

Przeglądając statystyki tego meczu “Biało-Czerwoni” lepiej przyjmowali, nieco skuteczniejsi byli w ataku, jednak wyraźnie ustępowali swoim przeciwnikom w bloku.

Przede wszystkim zawiedli środkowi i w kilku ustawieniach skrzydłowi. Moi siatkarze skakali w złym tempie. Praktycznie “nie dotykali” większości ataków Francuzów – tłumaczył Zdzisław Gogol. Trener reprezentacji zwracał także uwagę na kontrowersyjną decyzję arbitra. Przy stanie 24:23 dla Francji w końcówce pierwszego seta Zbigniew Bartman skutecznie zablokował atak przeciwnika. Sędzia, po dość długim zastanowieniu uznał, że reprezentant Polski dotknął siatki, a to zakończyło partię na naszą niekorzyść.

Rozpoczęliśmy dzisiejszy mecz bez Bartosza Kurka. Siatkarz Mostostalu, ze względu na egzamin maturalny dotarł do Gabrowa dwie godziny przed pierwszym gwizdkiem. Dlatego w dwóch pierwszych odsłonach wchodził jedynie na krótkie zmiany, i dopiero w trzecim secie pojawił się na dłużej.

Gogol tak charakteryzował grę “Trójkolorowych”: Ich styl do złudzenia przypomina to, co obserwujemy w wykonaniu seniorów. Ich siłą i atutem jest szybka, kombinacyjna siatkówka. Schematy, które realizują na boisku są nieco odmienne, specyficzne tylko i wyłącznie dla Francuzów.

Nasz szkoleniowiec zapewnił jednocześnie, że zespół nadal walczymy o awans i jest w pełni przekonany o ostatecznym sukcesie. Jutro o 19.00 polskiego czasu zagramy z reprezentacją Turcji, która na inaugurację bardzo efektownie wygrała z Grecją w trzech setach. W trzecim meczu Bułgaria pokonała Ukrainę.

W lipcu do Meksyku pojedzie tylko jeden zespół z bułgarskiego turnieju.

Polacy dzisiejszy mecz rozpoczęli w składzie: Łomacz, Bartman, Jarosz, Nowakowski, Janeczek, Komorowski i Kubiak (libero).

Polska- Francja 0:3

(22:25, 23:25, 19:25)