Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Sezon Częstochowianki na piątkę

Sezon Częstochowianki na piątkę

Siatkarki Domeksu Częstochowianki były o krok od niespodzianki, jaką byłby awans do I ligi. Czy uda im się to w następnym sezonie? - Wszystko zależeć będzie od budżetu - mówi trener Paweł Kapica.

Postęp, jaki siatkarki Częstochowianki zrobiły w ciągu ostatnich trzech lat, jest naprawdę olbrzymi. Nie tak dawno walczyły w rozgrywkach III ligi, teraz były naprawdę blisko awansu do grona drużyn walczących na zapleczu żeńskiej ekstraklasy.

Ciężka praca, dobra atmosfera w zespole oraz chęć osiągnięcia sukcesu – wszystko to sprawiło, że miniony sezon można ocenić na piątkę. Nawet na piątkę z plusem – mówi trener Kapica. – Osiągnęliśmy nawet więcej, niż od nas oczekiwano. Przed sezonem zarząd chciał, abyśmy uplasowali się na nieco lepszym miejscu niż w sezonie 2005/06 [szóste – przyp. red.]. Druga pozycja i szansa na to, abyśmy awansowali do I ligi, była dla wszystkich miłą niespodzianką.Paweł Kapica podkreśla, że tego sukcesu nie byłoby, gdyby nie wsparcie zarządu klubu. – Prezes Julian Chyra, wiceprezes Tadeusz Machalski oraz kierownik drużyny Andrzej Machalski robili wszystko, by dziewczyny mogły skupić się tylko na grze. Wypłaty były na czas, na treningach i w czasie spotkań też niczego nie brakowało – dodaje szkoleniowiec Domeksu.

Co dalej? Paweł Kapica nie ukrywa, że plany na następny sezon będą wiązały się w dużej mierze z tym, jakim budżetem klub będzie dysponował. – Jesteśmy już po wstępnych rozmowach z naszymi zawodniczkami – dodaje. – Są takie, które nie ukrywają, że dostały propozycje i zastanawiają się nad zmianą barw klubowych, są też takie, które myślą o zakończeniu kariery. Wydaje mi się jednak, że trzon drużyny zostanie bez zmian. Odnośnie ewentualnych wzmocnień, to trzeba będzie jeszcze poczekać. Jeżeli znajdą się pieniądze na wzmocnienia, a władze klubu określą, na czym im zależy – wówczas będziemy myśleć. Oczywiście, chciałbym, aby takim celem był awans do I ligi.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved