Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mostostal czekają zmiany personalne

Mostostal czekają zmiany personalne

- Na pewno rozstaniemy się z trzema siatkarzami, którym po sezonie wygasają kontrakty - poinformował Kazimierz Pietrzyk, prezes Mostostalu Azotów Kędzierzyn-Koźle, ale nie chciał ujawnić, o kogo chodzi.

Zawodnicy mają wolne, więc nie mogłem jeszcze poinformować ich o tym, a nie chcę, by o takich decyzjach dowiadywali się z prasy.

Umowy kończą się rozgrywającym: Michałowi Kozłowskiemu i Petrowi Zapletalowi, przyjmującym: Eugenowi Bakumovskiemu i Wojciechowi Serafinowi, środkowemu Mykoli Karzovowi, atakującemu Marcelowi Gromadowskiemu oraz libero Marcinowi Mierzejewskiemu. Z tego grona klub prawdopodobnie nie będzie chciał wiązać się z Kozłowskim, Serafinem i Karzovem.Zarząd Mostostalu postanowił rozstać się z trenerem odnowy biologicznej Jerzym Mostowskim. Popularny „Mostek” pracował w Kędzierzynie od 2001. – Zastąpi go Aleksander Bielecki ze Strzelec Opolskich, który współpracuje z Polskim Związkiem Lekkoatletycznym – informuje Kazimierz Pietrzyk.

A kto zasili kędzierzyński klub? – Jeszcze nie wiem, od kilku tygodni prowadzimy rozmowy z menedżerami zawodników, składamy oferty, czekamy na rozwój sytuacji. Nazwisk nie podam, bo im ciszej będziesz, tym dalej zajdziesz – ucina Pietrzyk.

Mostostal na pewno jest zainteresowany pozyskaniem rozgrywającego Grzegorza Pilarza, który rozstał się z Resovią Rzeszów. Na „transferowej giełdzie” pada też nazwisko Patryka Czarnowskiego, środkowego AZS PZU Olsztyn. – Interesujemy się wieloma siatkarzami, w tym gronie są też wyżej wymienieni – powiedział prezes klubu. – Pilarz jest wolnym zawodnikiem i z tego co wiem, otrzymał propozycje z trzech klubów.

W tym tygodniu może się rozstrzygnąć, czy Marcel Gromadowski zostanie w Mostostalu. – Skontaktował się z nami ojciec zawodnika z ofertą gry Marcela w naszym klubie. W piątek mamy się spotkać – wyjaśnia Pietrzyk.

Przed tygodniem informowaliśmy, że Gromadowski prawdopodobnie odejdzie z klubu. Kusi go beniaminek I ligi Trefl Gdańsk, który chce awansować do Polskiej Ligi Siatkówki. Z nieoficjalnych informacji wynikało, że zawodnik chciałby wynegocjować 500 tys. zł kontraktu.

Marcel takiej kwoty nie żądał ani propozycji na tym poziomie nie otrzymał. Przy wyborze klubu – środowiska na najbliższy sezon będzie kierował się głównie możliwościami podniesienia swoich umiejętności sportowych – poinformował Adam Gromadowski, pełnomocnik i menedżer Marcela. Zainteresowanie młodym atakującym wyraził także mistrz Polski – Skra Bełchatów.

Po ostatnich rozmowach z potencjalnymi sponsorami w Mostostalu panuje znacznie lepszy nastrój. – Wszystko wskazuje na to, że będziemy mieli większy budżet i liczę, że także lepszą drużynę – kończy prezes Pietrzyk. – Prowadzimy rozmowy z poważnymi partnerami. Za dwa, trzy tygodnie powinny się one zakończyć pomyślnym dla nas finałem.

źródło: Nowa Trybuna Opolska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved