Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Teraz powinno być łatwiej

LSK: Teraz powinno być łatwiej

Pronar-Zeto Astwa najtrudniejszy etap walki o pozostanie w ekstraklasie ma za sobą. Rywalem, z którym białostoczanki zmierzą się w barażu będzie przegrany z finału I ligi, w którym Wisła Kraków remisuje z MMKS Dąbrowa Górnicza.

Mimo że obie ekipy prezentują bardzo przyzwoity poziom, są to zespoły zdecydowanie do ogrania. Bardzo niebezpieczne, ale przy zachowaniu pełnej koncentracji białostoczanek, na pewno słabsze od podopiecznych Mariana Kardasa.

O ewentualnych rywalach mówi Magda Kosiarska, była libero Pronaru-Zeto, aktualnie grająca w pierwszoligowym KSZO Ostrowiec Świętokrzyski: – Wisła to przede wszystkim znakomite rozegranie. Doświadczona Magdalena Śliwa robi w Krakowie 80 procent gry. Nawet przy słabym przyjęciu potrafi wystawić piłkę na pojedynczy blok. Jednak, poza tym niezaprzeczalnym atutem, wiślaczki nie pokazują niczego rewelacyjnego. Mają słaby środek siatki i wcale nie najlepszy atak.O ile Wisła, szczególnie gdy wróci do gry kontuzjowana atakująca Magdalena Piątek, jest ekipą teoretycznie silniejszą od Dąbrowy, to zawodniczki ze Śląska, wśród których znajduje się sporo doświadczonych siatkarek, potrafią być bardzo nieprzyjemnym rywalem. – To wszechstronniejszy zespół – mówi Magda Kosiarska. – Może nie ma wyjątkowych warunków fizycznych, ale jest strasznie waleczny i dobry w polu. Dąbrowa potrafi wyprowadzać kontry z podbijanych piłek i tak zdobywa sporo punktów. Jeśli się zepnie na najbliższe mecze, może pokonać Wisłę.

W Dąbrowie jest olbrzymia hala, która sprawia duże kłopoty przyjezdnym zespołom. W efekcie porównanie obu potencjalnych przeciwników białostoczanek wypada remisowo. – Już nie jest tak, że czołowa drużyna z I ligi to zespół „z łapanki”. Cztery najlepsze ekipy tych rozgrywek prezentują naprawdę dobry poziom. Już po meczu z Gwardią rozmawiałyśmy, że trzeba się spiąć i zmobilizować, bo na pewno nie będzie łatwiej niż z wrocławiankami – mówi Elżbieta Skowrońska.

źródło: Gazeta Współczesna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved