Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Publicystyka > Felietony > Komentarz bez ściemy: Bonitta do rządu

Komentarz bez ściemy: Bonitta do rządu

fot. archiwum

Do końca grudnia drogowcy oddadzą do użytku nieco ponad... sześć kilometrów autostrad. Jest jednak w naszym kraju człowiek, który do połowy przyszłego roku chce wybudować odcinek prawie siedmiu tysięcy kilometrów drogi najwyższej jakości. Któż jest takim optymistą? Marco Bonitta.

Na co więc czeka Jarosław Kaczyński? Włoski szkoleniowiec powinien natychmiast otrzymać legitymację Prawa i Sprawiedliwości, a następnie objąć tekę ministra transportu. Co prawda Bonitta chce budować autostradę do… Pekinu, ale dobre i takie rozwiązanie. Jesteśmy spragnieni dróg wygodnych oraz szerokich jak stół, a czekając na wymierne korzyści pracy dotychczasowego ministra możemy się nieźle „zakorkować”.

Nowy selekcjoner polskich siatkarek przedstawił plan pracy na najbliższe miesiące. „Autostrada do sukcesu” – bo pod takim kryptonimem kryje się opracowanie – ma doprowadzić nasze zawodniczki do igrzysk olimpijskich w Pekinie. Kiedyś na ekranach telewizyjnych królował serial „Autostrada do nieba”. Niezapomniany anioł Jonathan i nawrócony alkoholik Mark pomagali ludziom uwolnić się od kłopotów oraz uprościć ich życie. Wierzę, że duet trenerski Marco Bonitta – Magdalena Śliwa da nam również sporo radości. Da nam świetny wynik w Pekinie.

Wybór autostrady (jako sposobu na sukces) przez Włocha nie jest przypadkowy. Przecież to właśnie w słonecznej Italii prawie 100 lat temu powstała pierwsza na świecie tego typu droga. Na dodatek na autostradzie nie wolno: zawracać, zatrzymywać się i cofać. Idealne rozwiązanie dla reprezentacji, która ma zamiar podbić świat. Ale uwaga! Nie możemy liczyć na pomoc rywali. Na autostradzie nie ma możliwości holowania innego pojazdu.Autostrada Bonitty jeszcze nie powstała, a już ma kilka dziur w nawierzchni. Rezygnacja z gry w kadrze Anny Barańskiej, problemy zdrowotne Agaty Mróz i Izabeli Bełcik, ciągły brak jasnej deklaracji ze strony Małgorzaty Glinki… To wszystko będzie psuło komfort jazdy po nowej drodze. Obyśmy tylko nie wpadli w większą dziurę i nie zakończyli podróży przymusową wizytą w warsztacie.

Włoski szkoleniowiec już raz wybudował autostradę, którą ze swoimi rodaczkami dojechał po złoty medal mistrzostw świata. Polscy kibice wierzą, że sklonuje ten wyczyn w naszym kraju. I bardzo dobrze. Na początku ciężkiej drogi najważniejsze jest poparcie fanów. Lozano je miał (oczywiście ma nadal) i osiągnął wielki sukces. Czas na Bonittę.


Felieton to artykuł często zabarwiony satyrycznie i humorystycznie, zwykle polemiczny, poruszający w lekkiej formie różne problemy życia codziennego, polityczne, społeczne, obyczajowe i kulturalne, umieszczany jest zwykle na stałej kolumnie, zwanej kolumną felietonową. Ten krótki utwór dziennikarski utrzymany w osobistym tonie, lekki w formie, wyraża – często skrajnie złośliwie – osobisty punkt widzenia autora. Charakterystyczne jest częste i sprawne „prześlizgiwanie” się po temacie.

Napisz do autora: komentarz@siatka.org

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Felietony, Komentarz bez ściemy

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved