Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > „Kocham Jastrzębie…” na pożegnanie sezonu

„Kocham Jastrzębie…” na pożegnanie sezonu

Spotkaniem z kibicami i mieszkańcami Jastrzębia zakończyli sezon zawodnicy Jastrzębskiego Węgla. Srebrni medaliści mistrzostw Polski pojawili się w niedzielne popołudnie na majówce z Jastrzębską Spółką Węglową.

Wicemistrzowie Polski zjawili się na terenie rekreacyjnym OWN. Impreza głównego sponsora siatkarzy zgromadziła tłumy chętnych aby ostatni raz w tym sezonie, a może i w ogóle porozmawiać z zawodnikami Jastrzębskiego Węgla, zrobić pamiątkowe fotografie i wziąć autografy.

Najbardziej rozchwytywany był Łukasz Kadziewicz, który żartobliwie tłumaczył młodym sympatykom, ze pięć metrów dalej stoi kapitan zespołu Daniel Pliński. Ci jednak nie dali się zwieść słowom popularnego „Kadzia” i cierpliwie podsuwali karteczki jak najbliżej środkowego jastrzębian.Kiedy zawodnikom udało się przebić przez tłum wielbicieli nastąpiła oficjalna prezentacja „srebrnego” zespołu. Prezes klubu podziękował zawodnikom za walkę do ostatniej piłki, za zaangażowanie, za serce do gry i za charakter. Głos zabrał również kapitan zespołu Daniel Pliński, który wyraził żal z powodu przegrania finału mistrzostw Polski oraz nadzieje, że za rok Jastrzębski Węgiel zdobędzie zloty medal. Podkreślił również, ze zasługują na ten medal jastrzębscy kibice, którzy byli z drużyną zarówno w dobrych jak i złych chwilach.

Na koniec zawodnicy wraz z kibicami odśpiewali chóralnie „Kocham Jastrzębie…”, a po rozdaniu kolejnych autografów pożegnali się ze zgromadzonymi mieszkańcami.

Zawodnicy powoli rozjeżdżają się do domów albo na zgrupowania swoich reprezentacji. Wakacje w Grecji zaplanował rozgrywający, Nikolaj Iwanow, który w poniedziałek opuszcza Polskę na cztery miesiące. Dzień później na zgrupowanie kadry Australii wyjeżdża Igor Yudin. Przyjmujący jastrzębian nie leci jednak do Australii, ale do Chorwacji, gdzie obecnie przebywa na zgrupowaniu, kadra jego kraju. – W Europie będę jeszcze do końca czerwca – mówi Igor Yudin. – Potem lecimy do Australii, gdzie mamy cztery dni wolnego aby zobaczyć się z rodziną i przyjaciółmi i zaczynamy kolejne zgrupowanie.

Reprezentanci Polski wyjeżdżają na zgrupowanie, za tydzień bowiem rozpoczyna się Liga Światowa. Mecze w Łodzi przeciwko Chinom rozpoczną rywalizację w rozgrywkach World League. Jak powiedział kapitan jastrzębian, Daniel Pliński, na krótki urlop będą mogli liczyć dopiero po zakończeniu rundy interkontynentalnej.

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved