Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Jarosław Lech: Wygrać jak najwięcej w turniejach World Tour

Jarosław Lech: Wygrać jak najwięcej w turniejach World Tour

W I turnieju eliminacyjnym o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi triumfowała para Tomasz Sińczak - Jarosław Lech. Ten ostatni już za klika dni w parze z Rafałem Szternelem wystąpi w kwalifikacjach do turnieju z cyklu World Tour we włoskim Roseto degli Abruzzi.

Pula nagród wynosząca 6400 zł sprawiła, że na sobotnie eliminacje do turnieju głównego zgłosiło się aż dwadzieścia sześć par. Turniej o Puchar Prezydenta Łodzi jest już rozgrywany nieprzerwanie od roku 1997 i zyskuje sobie coraz większą renomę wśród najlepszych siatkarzy plażowych w Polsce.

Na pierwszym (z czterech) turnieju eliminacyjnym pojawili się między innymi mistrzowie Polski – Dominik Witczak i Michał Krymarys, a także Jarosław Lech grający w parze z Tomaszem Sińczakiem oraz nasza eksportowa para młodzieżowa Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz (mistrzowie Europy do lat 18).Do turnieju głównego rozgrywanego w niedzielę awansowało osiem najlepszych par z eliminacji. Niestety, z gry musieli zrezygnować Krymarys i Witczak z powodu niedyspozycji tego drugiego. Mamy nadzieję, że to nic poważnego, bowiem ta para również będzie nas reprezentować w nadchodzącym tygodniu w turnieju World Tour w Roseto degli Abruzzi.

W finale Lech i Sińczak wygrali 2:1 z Kądziołą i Szałankiewiczem. Pierwszego seta do 19 rozstrzygnęli na swoją korzyść o kilka lat starsi łodzianie (Lech pochodzi z Milicza, ale aktualnie mieszka w Łodzi). Drugi set to zdecydowana dominacja młodzieżowców, którzy rozgromili przeciwników 21:10. W decydującym o zwycięstwie secie dwupunktową przewagę uzyskaną w końcówce Lech i Sińczak utrzymali już do końca spotkania.

W meczu o 3. miejsce Jakub Budzki i Sebastian Sobczak (Przysucha) pokonali dąbrowską parę Marcin Szewczyk / Damian Zborowski.

Ten turniej traktuje jako przygotowanie do sezonu – mówił Strefie Siatkówki tuż po finałowym spotkaniu Jarosław Lech. – To nasz drugi turniej w tym roku i jest to przygotowanie głównie do turniejów World Tour, bo nie wiadomo jeszcze jak wystartujemy w Pucharze Polski. Myślę, że w pierwszym wystartujemy we Wrześni, a później dużo zależy od wyników w turniejach zagranicznych.

Do Włoch Jarosław Lech pojedzie razem z Rafałem Szternelem, który w tym tygodniu występował w Nestea Cup w Austrii (w parze z Mariuszem Prudlem). W łódzkim turnieju Lech zagrał więc z byłym partnerem Rafała, Tomaszem Sińczakiem. – Wszystkie te zawirowania są spowodowane kontuzją Grześka Klimka, z którym grałem zazwyczaj – tłumaczy zawodnik. – Do czasu, gdy Grzesiek będzie w pełni sił będę w turniejach rozgrywanych w Polsce grał z Tomkiem Sińczakiem, a za granicą z Rafałem Szternelem. Tak ustawił to trener Sławomir Robert i wydaję mi się, że to jest ustawienie optymalne.

Do tej pory polscy siatkarze plażowi nie odnosili sukcesów w turniejach World tour, zazwyczaj odpadając w kwalifikacjach. W tym sezonie po raz pierwszy mieli możliwość trenowania cały rok na piasku na obiektach SMS Łódź. – Myślę, że po to przeszliśmy całkowicie na siatkówkę plażową, my w końcu w najbliższym czasie zagrać w turnieju głównym World Tour. Będziemy się starali ze wszystkich sił, choć do tej pory poza granicami kraju nie wychodziło to tak najgorzej. Przegrywaliśmy najczęściej w tie-breakach. W poprzednim sezonie w ostatnim turnieju w Meksyku graliśmy już ostatni mecz o wejście do turnieju głównego i przegraliśmy z Austriakami w trzecim secie do 11.

Nie jest tak źle – w tym sezonie poprawiliśmy znacznie naszą technikę. Jedyny problem może być ze zgraniem, bowiem w tym sezonie nie graliśmy z Rafałem dużo ze sobą. We Włoszech chciałbym wygrać jak najwięcej spotkań – kończy Jarosław Lech.

Wyniki I turnieju eliminacyjnego 
o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi:

Finał:
Lech/Sińczak - Kądzioła/Szałankiewicz 2:1
(21:19, 10:21, 15:13)

o 3. miejsce
Budzki/Sobczak - Szewczyk/Zborowski   2:1
(21:19, 16:21, 15:13)

Czołówka klasyfikacji:
1. Jarosław Lech/Tomasz Sińczak
2. Michał Kądzioła/Jakub Szałankiewicz
3. Jakub Budzki/Sebastian Sobczak
4. Marcin Szewczyk/Damian Zborowski

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved