Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Wisła wyrównała straty

I liga: Wisła wyrównała straty

Po piątkowej porażce w tie-breaku, w sobotę ekipa Wisły Kraków w trzech setach odprawiła MMKS Dąbrowa Górnicza. Zwyciężczynie tego play-off bezpośrednio awansują do LSK.

W drugim meczu ostatniej rundy play-off Wisła Kraków wyrównała stan rywalizacji, pokonując MMKS Dąbrowa Górnicza 3:0. Już za półtora tygodnia drużyny te spotkają się ponownie, tym razem w Dąbrowie Górniczej.

Pierwszy set rozpoczął się od wyraźnego prowadzenia dąbrowianek (3:6), które systematycznie powiększały swoją przewagę (6:11). O czas dla swojego zespołu poprosił trener Litwin, co poskutkowało poprawą gry jego podopiecznych. Wisła zmniejszyła straty do MMKS-u (10:12). Jednakże w dalszym ciągu dobrą passe podtrzymywały siatkarki z Dąbrowy (14:17). Dzięki dobrej grze rozgrywającej – Magdaleny Śliwy , Wisła zdołała wyjść na dwupunktowe prowadzenie (20:18), które utrzymała do końca seta. Ostatecznie set zakończył się wygraną 25:23.

Set drugi przebiegał pod wyraźne dyktando Wisły Kraków. Gra punkt za punkt toczyła się do stanu 9:9. Dzięki skutecznej grze środkiem oraz znakomitej grze w ataku Magdaleny Żochowskiej i Magdaleny Śliwy, Wisła zdobyła czteropunktową przewagę (22:18). W dąbrowskim zespole nie funkcjonował atak ze skrzydeł, przez co MMKS przegrał tę partię 25:18.

Chcąc pozostać w meczu, drużyna z Dąbrowy Górniczej musiała wygrać trzeciego seta. Początek partii należał do krakowianek, które zdobyły cztery punkty przewagi (7:3). O czas poprosił trener Waldemar Kawka , co kazało się być słuszną decyzją, ponieważ dąbrowianki odrobiły straty (9:8), głównie dzięki skutecznym atakom Marzeny Wilczyńskiej . Wiślaczki jednak nie poddały się i ponownie zdobyły kilkupunktową przewagę (14:9). Nie do powstrzymania była Małgorzata Sikora. Jednakże po znakomitych atakach Marzeny Wilczyńskiej, do gry powrócił MMKS, doprowadzając do stanu 14:13. W końcówce Wisła wyszła na prowadzenie 17:13, ale nie zdołała jej utrzymać, dzięki czemu zgromadzeni kibice byli świadkami zaciętej końcówki. Po grze na przewagi lepsza okazał się być Wisła Kraków, która wygrała 26:24.

Wisła Enion Kraków – MMKS Dąbrowa Górnicza 3:0

(25:23, 25:18, 26:24)

Wisła: Śliwa, Surma, Żochowska, Olszewska, Mróz, Sikora, Targosz (libero) oraz Kolendowska, Przybyło, Wojcieska

MMKS: Białobrzeska, Matyjaszek, Sieczka, Wilczyńska, Lis, Szynkiel, Tkaczewska (libero) oraz Kunc, Pazderska

stan rywalizacji play-off: 1:1