Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: W pierwszym meczu o brąz górą BKS Aluprof

LSK: W pierwszym meczu o brąz górą BKS Aluprof

Po nierównym spotkaniu BKS Aluprof Bielsko-Biała pokonał w tie-breaku Centrostal Bydgoszcz i przybliżył się do "brązu" w MP. Drużyna Wiktora Kreboka prowadziła już w meczu 2:0.

Dwa pierwsze sety to zdecydowana dominacja siatkarek Aluprofu, wynikająca przede wszystkim z bardzo słabej gry bydgoszczanek. Zawodniczki Centrostalu Focus Park szczególnie w pierwszej odsłonie popełniały wiele błędów w obronie i ataku, miały też kłopoty z rozegraniem.

W pierwszym secie gra bydgoskiego zespołu kompletnie załamała się przy stanie 12:16. Później zdołał zdobyć jeszcze tylko dwa punkty. W drugiej części meczu siatkarki Centrostalu Focus Park dłużej dotrzymywały kroku rywalkom – 15:16, 15:20, 17:22 i 19:25.

W kolejnych dwóch setach obraz gry zupełnie się zmienił. Pewne korekty w ustawieniu bydgoskiego zespołu, a także mobilizacja zawodniczek przyniosły efekty. Aluprof zaś grał źle. W trzecim secie było 18:10, 20:13 i 25:15, a w czwartym 16:10, 21:13 i 25:16.

Centrostal Focus Park Bydgoszcz – BKS Aluprof Bielsko-Biała 2:3

(14:25, 19:25, 25:15, 25:16, 7:15)

stan rywalizacji play-off: 1:0 dla BKS-u

Centrostal Focus Park: Kowalkowska, Liniarska, Ściurka, Śrutowska, Kuligowska, Goczewa, Leśniewicz (libero) oraz Ciaszkiewicz, Łunkiewicz, Szajek, Naczk.

Aluprof: Staniucha-Szczurek, Sadurek, Podolec, Jaszewska, Studzienna, Kucharska, Maj (libero) oraz Wótowicz, Niedźwiecka, Samk.