Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Tomaso Totolo: Wierzę, że damy z siebie wszystko

Tomaso Totolo: Wierzę, że damy z siebie wszystko

Nie przygotowuję wcześniej przedmeczowych odpraw, bo nie potrafiłbym ich powtórzyć. Dopiero w szatni daję się ponieść impulsowi i staram się przenieść na zawodników moją energię i entuzjazm – mówi Tomaso Totolo.

Pierwsza z sześciu tez, które wywiesił pan na drzwiach szatni przed czwartym meczem finałowym brzmiała: wiara. Był moment, że zwątpił pan w możliwość wygrania mistrzostwa Polski?

Tomaso Totolo: – Wątpliwości są zawsze i ja miałem ich wiele. Wierząc jednak można wiele osiągnąć. Moi zawodnicy uwierzyli w naszą pracę i dlatego główna zasługa leży po ich stronie.Wierzy pan w mistrzostwo?

Tomaso Totolo: – Tak. Mamy pewne kłopoty z przemęczeniem i drobnymi kontuzjami, ale wierzę, że damy z siebie wszystko. Obyśmy potrafili podejść do meczu w pełni skoncentrowani.

Piąta teza: „wiedzieć jak i co zmieniać”. Jaka jest pana rola w odmianie skłóconej grupy w zwycięską ekipę?

Tomaso Totolo: – Sezon zawsze może przynieść obniżkę formy i pewne kłopoty, ale moi zawodnicy są utalentowani, zdeterminowani i chcieli od początku wygrywać. Od kiedy przyjechałem, oddali się do mojej dyspozycji.

To była także nowa droga dla pana, bo nigdy wcześniej nie próbował pan sił jako pierwszy trener.

Tomaso Totolo: – Miałem sporo myśli w głowie, to był mój pierwszy raz i to w wielkim klubie, który jako cel ma mistrzostwo Polski. W dodatku spróbowałem sił w nowym kraju, nowej lidze.

Więcej w „Przeglądzie Sportowym”

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved