Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Stelian Moculescu odmówił mistrzom Włoch

Stelian Moculescu odmówił mistrzom Włoch

W czwartek Sisley Treviso wywalczył tytuł mistrza Włoch. Jeszcze zanim to się stało o swojej rezygnacji poinformował szkoleniowiec drużyny, Daniele Bagnoli. Głównym kandydatem na jego następcę był Stelian Moculescu.

Moculescu wygrał w tym sezonie wraz ze swoimi podopiecznymi niemiecką Bundesligę, Ligę Mistrzów oraz zdobył Puchar Niemiec. Najwidoczniej jednak Włosi nie zdołali przekonać Moculescu, który postanowił pozostać w Friedrichshafen.

Swoją decyzję szkoleniowiec rumuńskiego pochodzenia przekazał władzom Sisleya w dniu, w którym klub ten sięgnął po kolejne „scudetto”.Podjęliśmy ją wspólnie z żoną. Uważamy, że po dziesięciu latach spędzonych w Friedrichshafen tak będzie dla nas lepiej – wyjaśnia Moculescu. – W ostatnich dniach dotarło do mnie wiele pozytywnych sygnałów, że siatkówka dla tego miasta coś znaczy i że w kolejnych latach wiąże się z VfB wiele planów – kontynuuje szkoleniowiec rumuńskiego pochodzenia.

Z takiego obrotu sprawy zadowolenia nie kryje również menadżer klubu, Stefan Mau: – Jesteśmy z tego powodu bardzo szczęśliwi. Jest to duża szansa, aby skutecznie kontynuować dotychczasowy rozwój. Mamy przecież również bardzo dobrą drużynę i w kolejnych latach możemy sporo osiągnąć.

Pewne jest również, że na stanowisku drugiego trenera mistrza Niemiec pozostanie pełniący tę funkcję dotychczas Ulf Quell.

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved