Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Sokolanki grały w Stęszewie

Sokolanki grały w Stęszewie

Młode siatkarki Sokoła Mogilno rywalizowały w Stęszewie w 12. ogólnopolskim turnieju poświęconym pamięci Teresy Liczbańskiej. W klasyfikacji końcowej zajęły siódme miejsce.

Zawody były specyficzną imprezą, w której najpierw zespoły grały trójkami, a dopiero później odbywała się rywalizacja szóstkami. Suma zajętych miejsc z minisiatkówki i normalnej rywalizacji wyznaczała pozycję drużyny w klasyfikacji końcowej.

Do Stęszewa wybrała się, wraz z trenerem Tomaszem Wyziną, 9-osobowa grupa zawodniczek urodzonych w roku 1994. Poza Mariką Szambelan, która trenuje z pierwszym zespołem młodziczek, pozostałe siatkarki w minionym sezonie występowały w zespole Sokoła II. Ogrywały się w lidze wojewódzkiej w tej najmłodszej kategorii wiekowej – wyjawił Andrzej Wojciechowski, prezes Sokoła.Do rywalizacji trójek stanęło 16 drużyn. Sokół I: Marta Krystkowiak, Angelika Skaja, Klaudia Brauza, Jagoda Krzyżaniak i Kinga Szambelan, zajął dopiero 10. pozycję, a na 15. miejscu uplasował się Sokół II: Monika Sroka, Patrycja Grzegorska, Weronika Wiśniewska, Agata Molenda.

Niespodziewanie dużo lepiej poszło siatkarkom Sokoła w rywalizacji szóstkami. Zespół wygrał pięć z sześciu spotkań i zajął w tej części turnieju pierwsze miejsce. Sokolanki w grupie półfinałowej przegrały ze Stęszewem 1:2 (23, -14, -6), ale pokonały Murowaną Goślinę 2:0 (14, 20) i Chełmno 2:0 (23, 22). Te wyniki pozwoliły awansować im do grupy finałowej. Przeciwstawiły się tam udanie gospodyniom, wygrywając tym razem ze Stęszewem 2:0 (17, 21). Zwycięstwa 2:0 (26, 19) z gimnazjalistkami ze Stęszewa i 2:1 (-23, 14, 5) z siatkarkami z Drawska Pomorskiego, dały mogilniankom najwyższy stopień podium w części imprezy rozgrywanej szóstkami.

W klasyfikacji końcowej Sokół Mogilno zajął jednak w Stęszewie dopiero siódmą pozycję. Suma miejsc z turnieju trójek i szóstek, nie pozwoliła na zajęcie wyższej lokaty. Wygrały gospodynie – zawodniczki ze Stęszewa. Drugą pozycję zajęło Chełmno, a trzecią Drawsko Pomorskie.

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved