Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Siatkarskie ostatki w Mielcu

Siatkarskie ostatki w Mielcu

Stal Mielec w pierwszym meczu o 7. miejsce w sezonie w LSK podejmować będą ekipę Gedanii. Obydwie drużyny, awansując do czołowej "8", wykonały postawione przed nimi zadania i teraz grają tylko i wyłącznie o prestiż.

W sobotę siatkarki mieleckiej Stali po raz ostatni w tym sezonie wystąpią przed własną publicznością. Ekipa z Mielca sezon zakończy tydzień później w Gdańsku, grając jedno lub dwa spotkania z Gedanią.

Stal chce wygraćW sobotę po raz ostatni zagramy przed własną publicznością. Chcemy więc wygrać tak, aby udanie zakończyć sezon przed własną publicznością – nie ukrywa trener Stali, Jacek Wiśniewski. – Razem z Gedanią walczymy o 7. miejsce. Gramy więc tylko i wyłącznie o prestiż. O nic więcej. Ale jak każą to trzeba grać. W rundzie zasadniczej wygraliśmy z Gedanią u siebie. Chcemy w sobotę powtórzyć ten wyczyn. Nie przygotowujemy specjalnie żadnej taktyki na to spotkanie. Mamy po prostu zagrać najlepiej jak potrafimy i… wygrać. Jesteśmy w stanie to zrobić. W ekipie Stali nie wystąpi Karolina Olczyk, która nie tak dawno przeszła zabieg operacyjny stawu skokowego i ten sezon ma już za sobą. – Jeszcze zastanawiam się nad ustawieniem zespołu na sobotni mecz – kontynuuje Wiśniewski. – Być może na libero zagra Paulina Peret, a nasza etatowa libero, Kasia Ząbek, będzie drugą rozgrywającą. Decyzję w tej sprawie podejmę jednak dopiero przed meczem. W pierwszej i drugiej rundzie play-off mieliśmy za przeciwników wymagających rywali. Nie mogliśmy więc wiele zdziałać. W meczach z Kaliszem i Muszyną z góry skazani byliśmy na przegraną. Z Gdańskiem natomiast siły są wyrównane. Mimo że gramy już tylko i wyłącznie o prestiż, chcemy zagrać jak najlepiej i chcemy wygrać. Ekipa z Gdańska zapewne też będzie chciała postawić na swoim, bo musi się przecież zrewanżować za niefortunne przegrane z Poznaniem. Powinno więc być fajnie – zapewnia na koniec szkoleniowiec Stali.

Osłabiona Gedania

Gedania do Mielca wyrusza w piątek rano. W klubowym autobusie zmierzającym na południe Polski na pewno nie będzie kontuzjowanej Małgorzaty Niemczyk-Wolskiej i przebywającej na zgrupowaniu kadry narodowej juniorek Natalii Nuszel. Brak tych zawodniczek jest sporym osłabieniem ekipy Leszka Milewskiego.

źródło: Super Nowości

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved