Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Krzysztof Ignaczak: Wykorzystamy naszą publiczność

Krzysztof Ignaczak: Wykorzystamy naszą publiczność

Siatkówka nie jest grą kontaktową, dlatego wyzwalają się dodatkowe emocje, ale to chyba nie jest agresja. Może to wygląda na wrogość, ale na co dzień jesteśmy kolegami i po meczu adrenalina opada - mówi Krzysztof Ignaczak.

To najlepszy finał w siedmioletniej historii Polskiej Ligi Siatkówki…

Krzysztof Ignaczak: – Najlepszy, bo dwa lata z rzędu sięgaliśmy po tytuł, a teraz o medalu decyduje piąty mecz. Wszyscy liczyli, że uporamy się z Jastrzębiem w trzech meczach, ale rywal dzielnie się postawił. Dla kibiców to nie lada gratka.Kto po drugiej stronie siatki denerwuje Pana najbardziej?

Krzysztof Ignaczak: – Personalnie? Nie wiem. Siatkówka nie jest grą kontaktową, dlatego wyzwalają się dodatkowe emocje, ale to chyba nie jest agresja. Może to wygląda na wrogość, ale na co dzień jesteśmy kolegami i po meczu adrenalina opada.

Z którym z rywali najczęściej Pan dyskutuje?

Krzysztof Ignaczak: – Staram się z nikim nie rozmawiać. Im więcej dyskutuję, tym bardziej się dekoncentruję. Czasem puszczają nerwy, górę bierze instynkt, jak wtedy kiedy uderzyłem piłką rywala. Ale zaraz po meczu za to przeprosiłem, rozmawiałem z chłopakami z Jastrzębia i nie mają mi tego za złe. Kiedy schodzimy z boiska, nie ma między nami nienawiści.

Macie żal, że w Polsce czekają na wasze potknięcia.

Krzysztof Ignaczak: – Dużo ludzi chce, byśmy nie zdobyli tytułu i krytykują nas, kiedy gdzieś się potkniemy. Sami nie umieją nic zrobić dla siatkówki. Niech zajrzą w głąb swojego serca, zanim wtrącą swoje trzy grosze.

Kogo ma Pan na myśli?

Krzysztof Ignaczak: – Ci, o których chodzi, doskonale o tym wiedzą.

To pierwszy finał drużyn z zagranicznymi trenerami. W czym jest lepszy Totolo od Castalaniago i odwrotnie?

Krzysztof Ignaczak: – Nie powinienem o tym mówić. Totolo ma grupę ludzi, którzy byli faworytem i jeszcze przed sezonem wieszali złoto na szyi. Kwestią czasu było, kiedy zaczną dobrze grać. Wypalili na finał.

Jaki będzie wynik?

Krzysztof Ignaczak: – Serce mówi, że wygra Skra.

A rozum?

Krzysztof Ignaczak: – 70 do 30. Wykorzystamy naszą publiczność, będzie niepowtarzalna atmosfera.

Rozmawiał: Przemysław Iwańczyk

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved