Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Starzy odeszli, młodzi są słabi

Starzy odeszli, młodzi są słabi

fot. archiwum

Reprezentacja Argentyny po dość udanej drugiej połowie lat 90. teraz znajduje się w kryzysie. O jej obliczu w ostatnich latach decydowała grupa doświadczonych siatkarzy, liczących grubo ponad 30 lat, a ich następców nie było widać.

Teraz trener Jon Uriarte zdecydował się w końcu przeprowadzić "zmianę warty", ale młode pokolenie argetyńskich siatkarzy wydaje się być znacznie mniej utalentowane, niż poprzednicy.

 

W Lidze Światowej Argentyna występuje od 1996 roku. Pierwszy swój występ w tych rozgrywkach zakończyli na siódmym miejscu. Od tego czasy występowali w każdej edycji ligi aż do roku 2003. Jednak nigdy nie wiodło im się w tych rozgrywkach. Do turnieju finałowego dostali się tylko raz, i to kuchennymi drzwiami, jako gospodarz w 1999 roku. W Mar del Plata zagrali tylko dwa spotkania, w obydwu schodzili z parkietu pokonani i zajęli dopiero szóste miejsce. Ale i tak była to najwyższa lokata, jaką Argentynie udało się wywalczyć w tych rozgrywkach. 

Trener Jon Uriarte zdecydował się przed obecnym sezonem na odmłodzenie argetyńskiej kadry. Już wcześniej zrezygnował z usług malutkiego, mierzącego zaledwie 170 centymetrów rozgrywającego Hernana Ferraro . Z tym zawodnikiem gra reprezentacji Argentyny wyglądała nieco komicznie, zwłaszcza przy siatce. Zastępujący niziutkiego weterana Luciano de Cecco jest wyższy o 15 centymetrów, a więc także do gigantów nie należy. Nie dorównuje może Ferraro umiejętnością prowadzenia szybkiej, kombinacyjnej gry, ale jest graczem solidnym i obdarzonym dobrą zagrywką, czego o Ferraro nie można było powiedzieć.

 

Najsilniejsze punkty reprezentacji Argentyny to atakujący Marcos Milinkovic oraz przyjmujący Gustavo Scholtis i Gaston Giani . Niezłym graczem jest także libero Martin Meana z Olympiakosu Pireus. Pozostali gracze nie prezentują może klasy światowej, ale są bardzo solidni – do tej grupy można zaliczyć choćby wspomnianego de Cecco. Pytanie tylko, czy ci solidni gracze, wsparci liczną grupą "żółtodziobów" będą w stanie w Lidze Światowej z powodzeniem stawiać opór znacznie silniejszym rywalom.

 

* więcej w serwisie Wirtualna Polska

źródło: wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2007-05-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved